Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgaz ve elektrik zamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu ve "herhangi bir zam söz konusu değil" dedi.

Tüm işveren ve çalışanlara müjde: 1000 lira destek verilecek Tüm işveren ve çalışanlara müjde: 1000 lira destek verilecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yılbaşından sonra zamlanması beklenen doğalgaz ve elektrik kullanımı hakkında yaptığı açıklamada, "İlk değerlendirmelere göre yılbaşında herhangi bir zam söz konusu değil. Kısa süre içerisinde takvimi açıklayacağız inşallah" dedi.

2023 yılında uygulanacak asgari ücretin miktarının ne kadar olacağı merak edilirken, asgari ücret zammından sonra başta enerji olmak üzere birçok hizmete zam gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yılbaşından sonra doğalgaz ve elektriğe zam gelecek mi?" şeklindeki soruyu yanıtladı.

Bakan Dönmez, "Doğalgaz fiyatlarının belirlenmesine ilişkin biraz önce bu soruya da bir yerde cevap vermiş olduk. Arkadaşlar şu anda çalışıyorlar, ilk değerlendirmelere göre yılbaşında herhangi bir zam söz konusu değil. Kısa süre içerisinde takvimi açıklayacağız inşallah" ifadelerini kullandı.