Kesin olmayan sonuçlara göre, Eskişehir'den AK Parti milletvekili seçilen Dönmez, Tepebaşı ilçesine bağlı kırsal Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Camisi'nde düzenlenen şükür duasına katıldı. Daha sonra vatandaşlara hitap eden Dönmez, devletlerin milli güvenlik konularına özel önem verdiğini söyledi.

2022 yılında sadece Eskişehir'de toplamda 1,3 milyar lira çiftçiye destek verdiklerini ifade eden Bakan Fatih Dönmez, "Bunları en iyi sizler biliyorsunuz. Sera yapmak için bile devlet neredeyse yarısını veriyor. Ekipman alıyorsun yarısı hibe diyor yarısını bankadan düşük faizle krediyle veriyor. Şimdi buna bir yenisini daha ekledik. Tarımsal sulamada kullanacağınız enerjinin maliyetlerini düşürmek için güneş santralleri kurabileceksiniz. Orada da yine Ziraat Bankamız bir yıl ödemesiz 7 yıl geri ödemeli çok düşük faizli sıfıra yakın bir kredi verecek. Böylece enerji maliyetlerimizi de tarımsal sulamada neredeyse sıfırlamış olacağız." dedi.

Eskişehir'in güneş açısından talihli bir kent olduğuna dikkati çeken Dönmez, "Güneş varken onun enerjisinden istifade ettiğimizde bu maliyetleri de düşürmüş olacağız. Geçtiğimiz yıl yine özellikle toprak mahsulleri ofisi üzerinden alımları yaptık biliyorsunuz. Buğdayda, arpada, ay çiçeğinde, şekerde çok iyi fiyatlarla alım yapıldı. Bugünlerde biliyorum yeni fiyatların açıklanmasını bekliyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanımızı da aradım. 'Ekibimiz hazırlık yapıyor inşallah. Zamanı gelince açıklayacağız. Şunu söyleyebilirsiniz. Endişe etmesinler. Geçtiğimiz yıl verdiğimiz rakamları herkes biliyor. Bu sene de yine onları memnun edecek alım fiyatlarını açıklayacağız.' dediler. İçiniz müsterih olsun. Şu telaşeyi bitirelim. Çiftçimizin lehine ne gerekiyorsa onu da yapacağız inşallah." değerlendirmesinde bulundu.

Dönmez, konuşmasının ardından gençlerin isteği doğrultusunda mahalledeki futbol sahasının eksiklerinin giderilmesi için gerekeni yapacaklarını ifade etti.

Asgari ücrete memura ve emekliye zam oranı belli oldu Asgari ücrete memura ve emekliye zam oranı belli oldu

Dönmez'e, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan ve partililer eşlik etti.