Gerçekleşen ziyarette AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, ‘’Milletvekili adaylarımızı ve Sayın Bakanımızı ağırlamaktan memnunuz, mesuduz. Enerji kattılar, heyecan kattılar. Kendilerine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Birlikte omuz omuza, yan yana güçlü bir ekiple Eskişehir’e heyecan katacağız, enerji katacağız” dedi.

Tambova: Bu seçim direnenlerin seçimidir Tambova: Bu seçim direnenlerin seçimidir

‘’Taleplere cevap vereceğiz”

Fatih Dönmez, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Cumhurbaşkanımız, seçim beyannamesinde halkımıza, milletimize bugüne kadar yaptıklarımızın yanı sıra yapacaklarımızla ilgili, projelerimizle ilgili çok geniş detaylı bilgiler verdi. İnşallah bizler de Eskişehir olarak vadedilen bu projeleri birer örneğini, birer yansımasını Eskişehir’de göreceğiz. Bunun mücadelesini yapacağız. Eskişehir’in isteklerini, taleplerini, sorunlarını, ihtiyaçlarının hepsini biliyoruz. Büyük oranda sorunları çözülmüş bir kentimiz var. Değişen, gelişen şartlardan doğan taleplere cevap vereceğiz. Eskişehir zaten İç Anadolu’muzun büyüyen, gelişen, yıldızı parlayan kentlerimizden birisi. Hem sanayisiyle hem hizmet sektörüyle, özellikle eğitimde çok saygın üniversiteleriyle, tarımsal faaliyetleriyle, kültürel etkinlikleriyle dolu dolu bir kentte yaşıyoruz. “

“Kapı kapı dolaşacağız”

Eskişehir’i küresel ölçekte marka şehir haline getireceklerini ifade eden Dönmez, “Eskişehir Bölgeleri hakkında daha çok ulusal çapta markalar çıkartan kentimizdi. Bugünden sonra küresel ölçekte marka yaratan marka şehirlerimizden birisi olacak.  Bu kampanya döneminde kapı kapı dolaşacağız. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Gönüllere dokunacağız. Burası Yunus Emre’nin diyarı, onun diliyle konuşacağız. Eskişehir’e hizmet eden kim varsa onunla temasa geçeceğiz. Odalarımızla, belediyelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, işçi-işveren temsilcileriyle, bu kentte katkı sağlayan herkesle temasa geçeceğiz. Onların istek ve taleplerini alacağız. Göreceksiniz siz de Eskişehir’in özellikle 14 Mayıs’tan sonra, küresel ölçekte bir marka şehir yapmak için ne gerekiyorsa bunun bütün verilerini bilgilerini toplayacağız” sözlerini kullandı.

“Daldaki kuşu vaat etmeyeceğiz”

Projeleriyle alakalı çalışmaya başladıklarını belirten Fatih Dönmez, “Arkadaşlarımızla daha ilk andan itibaren çalışmayı başlattık.  İl Başkanımız da sağ olsun gereken desteği veriyor.  Adaylarımızın çok güzel önerileri var. Bunları hızlıca değerlendirip Eskişehir’in kamuoyunun önüne çıkacağız. Şimdi bu bütün mesajlarımızı, projelerimizi ilk anda, ilk buluşmamızda da vermek istemiyoruz. Bunların bir kısmını bu akşam haber vereceğiz. Bir kısmını daha sonraki günlere bırakacağız. Bizim projelerimiz, önerilerimiz kaynağı olan, ayağı yere basan projeler olacak. Daldaki kuşu vaat etmeyeceğiz. Olabilecek gerçekleşebilecek ne varsa bunlar için de gereğini yapacağız.  Daha dün ulaştırma bakanımızla görüştük, tarım bakanımızla görüştük, Strateji bütçe başkanımızla görüştük Eskişehir’e dönük devam eden veya planlama aşamasında olan projelerimizle alakalı olarak. Onların da her türlü desteği vereceğini ifade ettiler. Şimdilik bununla irtifa edelim. Akşam ve daha sonraki programlarda da devamını getiririz” şeklinde konuştu.