Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Fatih Dönmez’in Eskişehirspor’un stadının ismi ile ilgili olarak yaptığı açıklama tepki toplamaya devam ediyor. 

Anadolu Üniversitesi sporcusundan altın madalya Anadolu Üniversitesi sporcusundan altın madalya

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “Atatürk’ün ismini şehrin göbeğindeki stadyumdan sildiler. Atatürk adını koymaya hiç tabi niyetleri bile yoktu zaten. Belli çevreler ısrar edince koyacak gibi oldular. Evet tabelalardan isimleri indirebilirler şurada üç gün kaldı… Ama Atatürk’ü bu ülkenin insanlarının gönlünden silemezler. Üç gün kaldı o tabelaları yerine tekrar takacağız. Türkiye Cumhuriyeti T.C. tabelalarını da geri yerine takacağız. Bundan sonra her şey çok güzel olacak. 15 Mayıs sabahını bütün vatandaşlarımız sabırsızlıkla bekliyor. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Fatih Dönmez Eskişehirspor’un stadının ismi ile ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı;

“Stadyum ismiyle alakalı olarak, biliyorsunuz bu işler sponsorlukla yürüyor. Eğer uygun bir sponsor bulunursa o isimle anılır. Böylece hem şehre hem de kulübümüze yakışır”