Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar UKOME tarafından alınan kararla trafiğe kapatılmıştı. Alınan karar sonrası pek çok destek ve karşı çıkan açıklamalarda yapılmıştı. Bölge ile ilgili AK Parti eski Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü Eskişehir Ekspres'e dikkat çeken açıklamalarda bulunarak, alınan kararı desteklediğini ifade etti.

AK Parti eski Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, trafiğe kapatılan tarihi Odunpazarı bölgesi ile ilgili olarak Eskişehir Ekspres'e açıklamalarda bulundu. Ünlü, "Eğer günlük veya politik bakarsak doğru yapmamış oluruz. Ben bu kapanmanın şehir adına doğru olduğunu düşünüyorum. Esnaf adına da doğru olduğunu düşünüyorum. İki üç gün sonra herkes normal hayatına döner, işleri daha da artar oradaki esnaf da rahat eder” dedi.  

Eskişehir'deki bu müze sizi 60'lı yıllara götürecek Eskişehir'deki bu müze sizi 60'lı yıllara götürecek

Ünlü, açıklamalarına şöyle devam etti;

"Türkiye’de ve diğer ülkelerde turistik bölgelerde trafik akışı yoktur. Bunun böyle olması gerekir. Herkesin aracıyla her şeyin dibine varma gibi bir niyet ortaya koyuyor ama bu doğru bir şey değil. İnsanların ‘aracımızla o turizm bölgesinin dibine varalım’ bunu istemesi yönetiminde buna çanak tutması doğru bir şey değil. Bizim bu tür değerleri korumamız gerekir. Hem turizm bölgesini hem şehrimizi korumamız gerekir. Dolayısıyla böyle kararlar alınması lazım ki bizim geleceğimiz ve o değerlerimizi korumamız adına. Yoksa bunu günlük düşünürsek her şey berbat ederiz ve geleceğimizi de yok ederiz. Bu tür turizm bölgeleri açısından ve hem de diğer meseleler açısından daha geniş perspektifte bakmamız lazım olaylara. Eğer günlük veya politik bakarsak doğru yapmamış oluruz. Ben bu kapanmanın şehir adına doğru olduğunu düşünüyorum. Esnaf adına da doğru olduğunu düşünüyorum. İki üç gün sonra herkes normal hayatına döner daha da artar oradaki esnaf da rahat eder"

"Kararlara şehir adına bakılmalı"

Yaşanan tartışmaların siyasileştirilmesi ile ilgili de konuşan Ünlü, “Yaşanan tartışmalar doğru değil. Olaylara doğru mu yanlış mı diye bakmamız lazım. Şehir adına bu doğru mudur, yanlış mıdır diye bakmamız lazım. Kararlara ben karşı olduğum kişi vermiş ona yanlış dersek bu doğru bir yöntem değil. Benim şahsi fikrim alınan karar bu şehir adına doğrudur” diye konuştu.