alexa

banner912

banner766

Alkan: Bu müdürler gücünü nereden alıyor?

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, kentteki bazı okullarda idarecilerin öğretmenlere yönelik sözlü şiddet uyguladığı iddialarına sert tepki gösterdi.

Eğitim 18.06.2019, 13:05 18.06.2019, 14:09 ABONE OL: google news
Alkan: Bu müdürler gücünü nereden alıyor?

Alkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Eskişehir'de eğitim ortamı öğretmenlere uygulanan sözlü saldırılarla gündeme oturmuş durumda. Eğitim sistemimizin en önemli ayağını teşkil eden öğretmenlere okul idareleri gerekçeleri ne olursa olsun sözlü şiddet uygulayamazlar. İlimizde Yunus Emre Endüstri Meslek Lisesi Müdürü öğretmenler kurulunda bir eğitimciye yakışmayan sözler sarf ederek kurulun yarıda kalmasına neden olacak kadar hınçla nasıl saldırabilir? Diğer yandan sürekli olarak yaptığı hukuksuz uygulamalarla gündemden düşmeyen Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu Müdürü yine kurul toplantısında üyemize yönelik kişilik haklarını rencide eden ifadelerde bulunması nasıl idari kadro ile okullarımızın yönetildiğini göstermektedir. Hukuk tanımayan, üstündeki amirlerini hiçe sayan ve öğretmenler odasında alanen İl Milli Eğitim Müdürüne hakaret eden bu müdürler bu gücü nereden alıyor? Yine Cemalettin Sarar Ortaokulu Müdürü bir başka okula tayini çıkan öğretmenleri okuldan kovacak kadar da ileriye gidebiliyor. Eskişehir kamuoyunun bu gelişmeleri bilmeye hakkı vardır. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum; gerekçe ne olursa olsun bir öğretmene bir müdürün bu tarzda mobbing uygulamasına seyirci kalmayacağız" dedi. 

Yorumlar (1)
ahmet murat 2 yıl önce
kendisini yönetici sanan bu zatlar gücünü tabiki sendikalarından dolaylı olarakta siyasi iktidardan almaktadırlar. Bu zatların incelenmesi neden yapılamamaktadır. Bu zatların fetö ilişkileri neden araştırılmamaktadır. Ve yine bu zatlardan acaba hüseyin çelik döneminde özel olarak atamalarıı yapılmış olan varmıdır.
çalışma arkadaşlarından kendini üstün gören bu kibirli insanların ehliyeti becerisi nedir.
kendi eksikliklerini egolarını karşısındakini hor ve küçük gören bu zatları hala orda tutan il miili eğitim müdürlüğünün bunlara verecek bir cevabı yokmudur.
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@