alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Alkan: İmam Hatip Liseleri, Anadolu Liseleri'ne dönüştürülsün

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, "Eskişehir'de LGS sonuçları açıklanmadan ihtiyaç fazlası İmam Hatip Liseleri akademik eğitim veren Anadolu Liseleri'ne dönüştürülmesi gerekmektedir" dedi.

Eğitim 22.06.2021, 14:45 22.06.2021, 18:55 ABONE OL: google news
Alkan: İmam Hatip Liseleri, Anadolu Liseleri'ne dönüştürülsün

Alkan, "Son yıllarda Eskişehir'de LGS sonuçlarının açıklanmasıyla adrese dayalı sistem öğrenci ve velilerde kaygıyı büyütmektedir. Akademik eğitim veren Anadolu Lisesi ihtiyacımız fazladır. Anadolu liselerine tespit edilen kontenjan sayılarının çok üstünde öğrenci yerleştirilmesi durumu yaşanmaktadır. Sınıf mevcutları 40 kişiye ulaşmaktır. Bu okullardaki, kütüphane, laboratuar, müzik-resim odaları gibi alanların dersliğe çevrilerek derslik ihtiyacına çözüm bulunmaya çalışılmaktadır. Bu da yetersiz kalınca İmam Hatip Anadolu liselerinin boş dersliklerinin kullanılması yoluna gidilmektedir" dedi.

"Düzenleme hayata geçirilmeli"

Alkan, "Öğrencilerimizin istediği okullarda uygun mevcutlarla düzenlenmiş dersliklerde nitelikli bir eğitim ortamında bulunabilmeleri gerekmektedir. Mevcut sorunu aşabilmek için, belirlenmiş kontenjan sayılarının çok altında öğrenci alan, birçok dersliği kullanılmayan, ihtiyaç fazlası İmam Hatip Anadolu liselerinin akademik eğitim veren Anadolu liselerine dönüştürülmesi önem arz etmektedir. LGS sınav sonuçlarının açıklanması ve öğrenci tercihlerinin yapılmasından önce bu düzenlenmenin ivedilikle hayata geçirilmesi gereklidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:04
Öğle 13:16
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@