banner493

ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDEN KAMPÜSE HAVA KATACAK ANLAŞMA

Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile Tazelenme Üniversitesi arasında protokol imzalandı. Rektörlük binasında düzenlenen imza törenine Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Tazelenme Üniversitesi’nin kurucusu Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan katıldı.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİNDEN KAMPÜSE HAVA KATACAK ANLAŞMA

Rektör Çomaklı Tazelenme Üniversitesiyle ilgili, “Aslında kurumsal olarak bir üniversite olmasa bile, niteliği itibariyle yaptığı faaliyetler ve proje kapsamında yürüttüğü bir takım işlemlerden dolayı üniversite diyebileceğimiz 60 yaş üniversitesi gibi bir şey” dedi. Tazelenme Üniversitesi’nin toplumsal açıdan önemli bir sorumluluk olduğunu söyleyen Rektör Çomaklı, “Bugün imzalayacağımız proje aslında kalben imzalanmış bir şeydi önceden. Burada sadece yazıya döküyoruz. Hiçbir maddi boyut da yoktur. Burada amacımız 60 yaş üzeri toplumda bulunan vatandaşlarımızın farklı bir şekilde bir takım meziyetler kabiliyetler edinmesini sağlayıp, bir takım manevraları kendilerinin yapmalarını kolaylaştıracak eğitimlere tabi tutmak. Burada erkeklerin örgü örmesinden, kadınların tamirat yapmasından bahsediyoruz. Sorumluluk hocalarımızın artık. Kendileri bu konudaki kabiliyetleri 60 yaş üzerine gösterecekler. Aynı zamanda bu protokol ile birlikte bizim yerleşkemizde gençlerin de belli bir yaştan sonra yerleşkemize gelen 60 yaş üstü bireylerin tecrübelerinden faydalanacaklarını da ümit ediyoruz.”dedi.

Tazelenme Üniversitesi yerleşkeye hava katacak: Tazelenme Üniversitesi’nin kurucusu Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan ise “Tazelenme Üniversitesinin Rektör hocamızın liderliğinde Anadolu Üniversitesi’nin bünyesinde bir kampüse sahip olması, ülkemizin yaşlanma ve yaşlılık olgusuna bilim dünyasına önem verdiğini göstermesi açısından son derece önemlidir. Anadolu Üniversitesi kampüsünde artık Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin genç öğrenciler ile birlikte bir hava katacağına inanıyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER