alexa

banner912

banner766

Artık yeter

Eğitim-Bir-Sen üyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek eğitimcilere yapılan şiddeti protesto ettiler.

Eğitim 18.12.2017, 14:15 ABONE OL: google news
Artık yeter

Ecem Firzeviç | Eskişehir Ekspres

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman eğitimcilere yönelik şiddetle ilgili yaptığı açıklamada "İzmir'in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize baş sağlıyı diliyoruz. Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul müdürünü öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. ''Kim hangi amaçla yapıyorsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz"

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ: Karaman, "Eğitimcilere yönelik her saldırı, körleşen bir aklın, kararan bir ruhun bir ruhun, yok olmuş bir irfanın eseridir. Eğitimcileri hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Eğitimciler olarak bilginin gücünün cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz.''

GİDEREK ARTIYOR: Karaman, "Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir. Şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir"

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 04:07
Güneş 05:46
Öğle 13:00
İkindi 16:50
Akşam 20:04
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@