alexa

banner912

banner766

AÜ ÖĞRENCİLERİNE İNDİRİM

Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile PTT arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, AÜ'ye kayıtlı öğrenciler ile akademisyenlere PTT hizmetlerinde indirim sağlanacak.

Eğitim 05.04.2019, 19:06 05.04.2019, 19:14 ABONE OL: google news

 Anadolu Üniversitesi (AÜ) ile PTT arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen törene Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, AÜ Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın yanı sıra yetkililer katıldı.

Prof. Dr. Çomaklı, burada yaptığı konuşmada PTT'nin ülkedeki en önemli kurumların başında geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

"PTT Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli kurumlarından biri olarak günümüzde devamlılığını sürdürmekte. Biz üniversite olarak PTT ile bir işbirliği yapmanın öneminin bilincindeyiz. Burada öğrencilerimiz, personelimiz işbirliğinde olduğumuz diğer kurumlar olsun bizim için önemli bir yol gösterici ve partner olarak görüyoruz. Anadolu Üniversitesi olarak 81 ilde 19 ülkede birçok iş ve işlem yapıyoruz. Bu nedenle de PTT bizim için önemli bir birim olarak hem misyonuyla, hem karakteristik yapısıyla ve ekibiyle bizim için önem arz ediyor."

Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ise Eskişehir'de önemli bir işbirliği protokolüne imza attıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bugün burada iki dünya markasının eğitim anlamında Eskişehirimizin ve ülkemizin göz bebeği dünyadaki önemli üniversitelerden biri olan AÜ'de yine bu ülkenin istikbalinde ve istiklalinde olmuş 178 yıllık bir şirketi olan, iyi gününde kötü gününde, halkıyla, milletiyle, devletiyle beraber olmuş iki kuruluşun önemli bir işbirliğinin imzalarını atacağız. Kıymetli hocalarımızın yapmış oldukları araştırmaları, ilmi çalışmaları hem kendi kuruluşumuzda ve hem de Türkiye'nin hizmetinde sunmak üzere onların yapmış oldukları AR-GE faaliyetlerinde biz de kendi kurumlarımızda istifade edeceğiz. Bir taraftan da değerli başta öğrencilerimizin, AÜ'deki öğretim üyelerimizin ve çalışanları PTT hizmetlerinden en uygun ve en ekonomik şartlarda istifade edebilmeleri için işbirliği yapıyoruz. Böylelikle kendi öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin bütçelerine katkıda bulunmuş olacağız. Bir taraftan da onların ilmi çalışmalarını Türkiye’nin hizmetine sunmuş olacağız. Yapılan tezleri hayata geçirecek, birlikte ortak projeler yapacağız"

Konuşmaların ardından Rektör Çomaklı ve PTT Genel Müdürü Bozgeyik protokole imza attı.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@