alexa

banner766

Boyacıoğlu Mahallesi'nden eğitime anlamlı destek

Uzaktan eğitim nedeniyle EBA’dan faydalanamayan çocuklar için ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına anlamlı bir destek daha geldi. Boyacıoğlu mahalle sakinleri aralarında topladıkları para ile aldıkları 3 tableti ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etti.

Eğitim 26.11.2020, 15:59 27.11.2020, 13:34 ABONE OL: google news
Boyacıoğlu Mahallesi'nden eğitime anlamlı destek

Sosyal belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşlara her alanda destek olmayı aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim EBA sisteminden yararlanamayan çocuklara yönelik başlattığı kampanya hız kesmeden devam ediyor. Bir yandan gelen bağışları ve vatandaşların ulaştırdıkları tablet, televizyon ve bilgisayarları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da hayırsever Eskişehirlilerden bağışları toplamaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Boyacıoğlu Mahalle Muhtarı Volkan Atak’ın mahalle sakinlerini destek kampanyası ile ilgili bilgilendirmesiyle alınan 3 adet tablet, Hukuk Fakültesi öğrencisi de olan Zeynep Gönen tarafından ESMEK’e ulaştırıldı.  

Türkiye’de EBA’dan faydalanamayan on binlerce ihtiyaç sahibi olduğuna dikkat çeken Gönen, Büyükşehir Belediyesi’nin bu kampanyasının çok değerli olduğunu ifade etti. Gönen “Mahalle Muhtarımız Volkan Bey’in bizleri bilgilendirmesiyle mahalle sakinleri olarak topladığımız paralar ile 3 adet tablet aldık. Bu tableti gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağına inandığımız Büyükşehir Belediyemize teslim ettik. 3 tablet az gibi gözükse de Eskişehir’de yüzlerce mahallemiz var. Her mahalle muhtarı başlatacağı kampanya ile yüzlerce çocuğun yüzünü güldürebiliriz. Ben bu başlattığımız desteğin diğer mahallelere de örnek olacağını düşünüyorum” dedi. 

Kampanyanın devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise tablet bağışlamak isteyen vatandaşların 0222 220 76 88 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini belirttiler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:37
Güneş 08:03
Öğle 13:16
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@