banner493

Bozbal: Mehmet Ali Yasin'de öğrenci ve veliler mağdur

Yenidoğan Mahallesi’ndeki Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nda tekli eğitime geçilmesi nedeniyle bir bölümünün, Huzur Mahallesi’ndeki ESOGÜ İlahiyat Fakültesi’nin eski binasına taşınmasına Büyük Birlik Partisi Odunpazarı İlçe Teşkilatından tepki geldi.

Bozbal: Mehmet Ali Yasin'de öğrenci ve veliler mağdur

Konu ile ilgili olarak, BBP Odunpazarı İlçe Başkanı Şaban Bozbal bir açıklama yaptı. Bozbal açıklamasında "Tekli eğitime geçilecek Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nun 10 sınıfı, İlahiyat Fakültesi’nin eski binasına taşınmak üzere.Uzun süredir bakımsız olan  bu binanın eğitim kurumu hatta bir ilkokul için asla uygun olmadığını ısrarla belirtiyoruz.Tüm velilerimizle birlikte taşınma kararına tepkiliyiz.          Öğrencilerin aileleri, ikili eğitime devam edilmesini istiyor. En azından şartlar uygunlaşana kadar böyle acele bir karar alınmamalıydı. Bu tek katlı bina, yapının yıllardır kullanılmaması nedeniyle bakımsız, ilkokul öğrencilerine yönelik düzenleme yapılmamıştır. Tuvaletler ve hijyen ilkokul öğrencileri için uygun değildir" diye konuştu. 

Taşınılacak binanın yanında mülteci kadınlara eğitim verildiğini belirten Bozbal "Burası yıllardır kullanılmayan bina. Arka tarafta alkol alıp, tiner çekip, buraya atlayanların olmayacağı garantisini kim verebilir? Güvencesi yok. Burası ilköğretim çocuklarına uygun bina değil. Şartlar, altyapı uygun değil. Okulun duvarları yıkık. Okulun bahçesine giren, çıkan kim belli değil. Bu aceleciliği anlayamıyoruz. Okulların açılmasına bir hafta kala velilere öğrencilerin burada eğitim göreceğini bildiriliyor. Öğrencilerin aileleri, bir kaç gündür yetkililerden ikna edici açıklama bekliyor. Gerekirse tabureleri getirip, çocuklarımızın okul bahçesinde oturtacağız. Biz diğer binayı istemiyoruz, diyen veliler var. Bu okulumuz ve öğrencilerimizle ilgili umarım kısa sürede yetkililer devreye girer. Bizde Veli ve öğrencilerimizle olumlu sonucu bekliyor, takip ediyoruz." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER