alexa

banner912

banner766

Büyükşehir'den eğitime anlamlı destek

Uzaktan eğitim nedeniyle EBA’dan faydalanamayan çocuklar için ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan eğitime destek kampanyasına anlamlı bir destek geldi. Merhum Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper anısına ONVAK Yönetim Kurulu tarafından ihtiyaç sahibi çocuklar için 75 adet tablet bağışı yapıldı.

Eğitim 05.11.2020, 14:53 06.11.2020, 16:26 ABONE OL: google news
Büyükşehir'den eğitime anlamlı destek

Sosyal belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdiği çalışmalarla vatandaşlara her alanda destek olmayı aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim EBA sisteminden yararlanamayan çocuklara yönelik başlattığı kampanya hız kesmeden devam ediyor.  Bu kapsamda 2019 yılında hayatını kaybeden Eskişehir Organ Nakli Vakfı (ONVAK) kurucusu merhum Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper anısına ONVAK Yönetim Kurulu tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere 75 adet tablet bağışı yapıldı. Türkiye’nin yetiştirdiği başarılı cerrahlardan olan Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper anısına yapılan bağış, eşi Dr. İnci Kiper tarafından Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teslim edilirken, tabletler ekipler tarafından kısa sürede çocuklara ulaştırıldı. 75 adet tablet bağışı nedeniyle ONVAK Yönetim Kurulu’na teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, eğitime verilen her desteğin geleceğe yapılmış büyük bir yatırım olduğunu belirtti. Merhum Haluk Kiper’in eğitim ve sağlık alanında çok başarılı bir isim olarak insanlığa hizmet ettiğini belirten Büyükerşen, yapılan bağışın bu anlamda ayrı bir önemi de olduğunu vurguladı. Eğitimin sürekliliğine dikkat çeken ve tüm hayırseverlere minnettar olduklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, Kiper ailesinin yaptığı bu bağışla eğitime gönülden verdikleri desteği sürdürdüklerini kaydetti. 

Bu arada kampanyanın ve bağış alımının devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de vatandaşların tablet, bilgisayar ve televizyonları esmek.eskisehir.bel.tr/egitimedestek sayfasına girerek kendilerine ulaştırabileceklerini, yapılan bağışların da ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldığını ifade etti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@