alexa

banner766

Dünya şampiyonu öğrencilerden Vali'ye ziyaret

Vali Özdemir Çakacak, Özel Atayurt Anadolu Fen Lisesi Müdürü Zevri Bingül ve Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 15’inci Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nda Dünya Şampiyonu alan başarılı öğrencileri makamında kabul etti.

Eğitim 08.05.2019, 15:13 09.01.2020, 02:12 ABONE OL: google news
Dünya şampiyonu öğrencilerden Vali'ye ziyaret

Türkiye’yi başarıyla temsil eden öğrencileri ve okul yönetimini kutlayan Vali Çakacak, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, şöyle konuştu:

“Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığımız takdirde, ülkemizin güçlenmesi, gelişmesi ve kalkınmasına hiçbir şey engel olamayacaktır. Öğrencilerimizin başarılı yetişmesi sayesinde bizler de geleceğimize ümitle bakıyoruz.” dedi.

Devletimizin eğitime büyük önem verdiğini hatırlatan Vali Çakacak, ziyaret esnasında duygularını dile getirerek, “Geleceğimizi ulusal ve uluslararası alanda başarılı görmek bizleri memnun ediyor. Çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmayı istiyorsak, çok çalışmak durumundayız. Sizler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi büyük ve güçlü bir devletin evlatlarısınız. Büyük devletin çocukları büyük düşünür. Hayalleri büyük olur, idealleri büyük olur, hedefleri büyük olur! Unutmayınız ki hedefleri büyük olanın, idealleri büyük olanın, hayalleri büyük olanın geleceği de büyük olur. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli zenginlik kaynağıdır.” dedi.

04-13 Nisan 2019 tarihleri arasında Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da düzenlenen 15’inci Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’na 12 ülkeden 2007 okul ve 382 bin 560 öğrencinin katıldığını bildiren Müdür Bingül de, “Özel Atayurt Anadolu Fen Lisesi olarak 155 öğrenci ile katıldığımız olimpiyatlarda 22 öğrenci, Moskova final etabında sınava girmeye hak kazandı. Daha sonra final etabında öğrencilerimizden Melda Doğan Almanca dalında, Nazlı Begüm Aktaş, Hazal Turan, Miray Karaer ve Yaren Ocakverdi ise İngilizce dalında Moskova 1’incisi olurken, Zeynep Akoğlu, Onur Pınarbaşı ve İpek Kaya da İngilizce dalında 2’nci olarak büyük bir başarı elde ettiler. URFODU Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’yla ülkelerin stratejik kaynak olarak gördüğü entelektüel yeteneklerin ortaya çıkarılması ve ilerleyen zaman içerisinde öğrencilerin temel bilime ilgisinin güçlenmesi hedeflemektedir.” dedi.

Öğrencilerle tek tek tanışan Vali Çakacak, ziyaretin sonunda öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 06:07
Güneş 07:30
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:52
Yatsı 20:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@