alexa

banner912

banner766

Eğitimde 'sıfırı' çekiyoruz

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan’a ziyarette bulundu. Ziyarette eğitimle ilgili istişarelerde bulunuldu.

Eğitim 30.03.2018, 14:20 01.04.2018, 11:17 ABONE OL: google news
Eğitimde 'sıfırı' çekiyoruz

Ziyarette konuşan Alkan, “Türkiye’de şu anda eğitim dışında tartışılan bir konu yok. Eskişehir’de de aynı şekilde. İlimizde geçen hafta içerisinde gece adeta bir korsan eylemle okulların tabelaları değiştirildi. Bir anda 8 tane ortaokulumuz imam hatip sınıfları açılarak bir nevi imam hatipleştirilmeye çalışılıyor. Eğitim-Sen olarak eğitimde yaşanan süreçlerin tamamına müdahiliz. Sadece okul türlerinin değiştirilmesi değil, anaokulundan üniversiteye kadar bizim savunduğumuz temel ilke olan eşitlik, kamusal, bilimsel, laik bir eğitim modelini eğitim süreçleri içerisinde sürekli ele alıyoruz. 

'ÜLKENİN GERÇEKLERİ': CHP Eskişehir Milletvekili Usluer ise, Gerçekten eğitim meselesi memleket meselesi diyoruz artık. Son iki yıldan beri yapılanlar son bir yılda ivmesi gittikçe yükselen eğitimde bir dine dayanma, din temelli eğitimin öne geçirilmesi ve hiç kimsenin de dinlenmemesi, tek bir sendika dışında. Partinin kendi sendikası dışında sendikaların talepleri dinlenmiyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da hükümet FETÖ’cüler değil sadece FETÖ’cüler öncelikli değil, kendisine muhalif olan kendisine karşı ses çıkaran herkesi susturma yolunda hızlı hızlı adımlar atması ve bugün geldiğimiz nokta altıncı kez OHAL altında KHK’larla yönetilen bir ülkede her yanında ülkenin yoğun bir korku ortamı var. Amaç herkesi susturma. İki yıl önce milletvekili olduğumda kafayı eğitime yoracağım dedim. Evet ben bir hekimim ama ben aynı zamanda öğretim üyesiyim. Eğitim ana sınıfı ile başlar. Okul öncesi ile başlar. 16 yıldır siyasette olan bir parti önce eğitime bölümlere ayırdı. 4+4+4 diye. Niye ayırdın, neden bölümler arasında artı işareti koyarak farklılaşma yarattın? Bugün geldğimiz noktada ilk dörtten sonra kız çocuklarının eve kapandığını, erkek çocuklarının çocuk işçi oldukları kayıt dışı çalıştıkları bugün ülkenin gerçekleri. Milli Eğitim Bakanı ne derse desin Türkiye’nin eğitim karnesi uluslar arası arenada ortada. Sıfırı çekiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@