banner863

banner766

Eskişehir'de o öğrenciler için önemli anlaşma

Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi ve TED Eskişehir Koleji arasında 2 yıllık protokol imzalandı. Anlaşma öğrencilere öğretim üyeleri tarafından ders verilmesinin yanında; belli bir program çerçevesinde laboratuvar, atölye ve kütüphane gibi alanlardan yararlanılmasını, ders programında bulunan kulüp ve etkinliklerde üniversite öğrencileri ve öğretim üyelerinden destek alınmasını da içeriyor.

Eğitim 14.11.2020, 14:47
Eskişehir'de o öğrenciler için önemli anlaşma

Rektörlük Senato Odası’nda gerçekleştirilen imza töreninde Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve TED Eskişehir Koleji Kurucusu Fatma Banu Kurt yer aldı. Eğitim adına imzalanan protokolde, Anadolu Üniversitesinin ilgili bölümlerinde ve birimlerinde TED Eskişehir Koleji öğrencilerinin ders almaları, etkinliklere katılmaları ve eğitim alanında iş birliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Rektör Erdal: “Gençlerimizi, Üniversitemize kazandırmayı amaçlıyoruz”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, iş birliği protokolü hakkında şunları söyledi: “Şehrimizin köklü eğitim kurumlarından olan TED Eskişehir Koleji ile üniversitemizin farklı fakültelerinde bu iş birliği dolayısıyla güzel çalışmalar yapacağız. Protokolün gençlerimizin hem üniversitemize hem de eğitim camiasına kazandırılması noktasında faydalı olacağına inanıyoruz.”

"Anadolu Üniversitesi ile imzalanacak bu protokol bizler için çok önemli”

TED Eskişehir Koleji Kurucu Fatma Banu Kurt, ise protokol imza töreninde şöyle konuştu: “Bu iş birliğiyle çocuklarımızın üniversite yaşantısına başlamadan önce lise hayatında ve mesleki konulardaki eğitiminde destek vereceği için Anadolu Üniversitesi’ne ve Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Fuat Erdal’a teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın gelişiminde hem akademik hem de kültürel anlamda bu iş birliği bizler için çok büyük önem taşıyor.”

Anlaşma ne içeriyor?

2 yıl sürecek olan protokol, öğrencilere öğretim üyeleri tarafından ders verilmesinin yanında; belli bir program çerçevesinde laboratuvar, atölye ve kütüphane gibi alanlardan yararlanılmasını, ders programında bulunan kulüp ve etkinliklerde üniversite öğrencileri ve öğretim üyelerinden destek alınmasını da içeriyor. Bu kapsamda öğrencilere destek verecek olan fakülte ve birimler arasında ise Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi ile Öğrenci Kulüpleri Koordinatörlüğü yer alıyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:48
Öğle 12:50
İkindi 15:21
Akşam 17:43
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@