alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de okullarda son durum ne? Faik Alkan'dan önemli çağrı

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okullarda acil kapanma çağrısı yaparak "Eskişehir'de şu anda ki bulaşma bu şekilde devam ederse ilerde çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir" dedi. Alkan, Eskişehir'deki okullarda son koronavirüs vakalarını da paylaştı.

Eğitim 01.04.2021, 14:39 02.04.2021, 15:28 ABONE OL: google news
Eskişehir'de okullarda son durum ne? Faik Alkan'dan önemli çağrı

Alkan, "Eskişehir' de şu anda ki  bulaşma bu şekilde devam ederse  ilerde çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Yapılamayan filyasyon, yetersiz temaslı tespiti ve izlemi, ekonomik çıkarlar için zamanında alınmayan önlemler ve kontrolsüz kaldırılan tedbirler sonucu vaka sayıları hızla artmaktadır. Yanlış politikaların bedelini öğrenciler ve eğitim emekçileri olarak ve toplum olarak ödüyoruz" dedi.

Vakalarda son durum

Alkan, "Okullarımızdaki son durum, Şeker İlkokulu karantinada 3 öğretmen 2 öğrenci pozitif 110'a yakın öğrenci temaslı, Toki Ahmet Hamdi Bayraktar karantinada 3 öğretmen pozitif çok fazla öğrencide pozitif, Hızırbey İmam hatip Ortaokulu karantinada, Emine Cahide Karaali orta okulu karantinada, Çamlıca Ticaret Odası İlkokulu 1 hizmetli pozitif , Çamlıca Şehit Muhammed Safitürk imam hatip 1 pozitif, Çifteler Gazi İlkokulu 1 öğretmen pozitif, Vali Münir Raif 1 öğretmen pozitif, Seyitgazi Şehit Kamil Üngör Orta Okulunda 1 öğrenci pozitif. Taşımalı sistemle ilgili tedbirler alınsın. Şehit Gaffar Okkan Ortaokulu 1 öğretmen pozitif, okul uzaktan eğitimde. Eğitim Sen Eskişehir Şubesi olarak eğitim emekçilerinin, öğrencilerimizin hakları, sağlığı için uyarıyoruz; acil kapanma gerçekleştirilmelidir, tüm eğitim emekçileri aşılanmalıdır, düzenli test yapılmalıdır, sınavlar iptal edilmelidir" dedi.

Yorumlar (1)
Sema ak 1 hafta önce
Bir yil kaybetsinler yeterki saglikli kalsinlar vabali boynunuza
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:38
Yatsı 21:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@