alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de okulların bazıları açılamadı! Flaş iddia Eğitim-Sen'den

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, okulların açılma kararı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Eskişehir'de 1 yıldır derslik üretmeyi bırakın 1 tek tuvalet, 1 lavabo yapmayan yönetsel anlayış, 2 Martta okulları açtık diyor. Eskişehir nüfusunun neredeyse üçte ikisini ilgilendiren ve hareketlilik sağlayan kararlar öncesi bir planlama gerekmez mi?" dedi.

Eğitim 02.03.2021, 12:47 03.03.2021, 14:27 ABONE OL: google news
Eskişehir'de okulların bazıları açılamadı! Flaş iddia Eğitim-Sen'den

Alkan "Eğitim Sen olarak, salgının başından itibaren bilimsel kriterler ve sağlık örgütlerinin açıklamaları doğrultusunda Eskişehir kamuoyunu aydınlattık. Eğitimciler açısından sorun okulları açmaktan çok, okulların hangi koşullarda açılacağı ve yüz yüze eğitimin nasıl devamlı hale getirileceği şeklindedir dedik.1 Mart’ta yaşayacağımızı anlatmaya duygularımız ve aklımız yetersiz kalıyor bu ülkede. Saat 22.30'a kadar ekran başında bekleyerek, "Okullar açılacak mı, sabah ders var mı, ya çocuklarımız ne olacak, e-Nabız aşılama sisteminde sıra ne oldu?" diyerek okulların açılmasını beklemek ancak travma ve kaosa neden oldu. Eskişehir'de vaka oranları  tam sınırda olan bir ilde eğitime dair hazırlık son dakikaya bırakıldı. Bu durumun izahı bizce yoktur. Piyasacı bakışa teslim olmuş MEB, yapılması zorunlu hazırlıkları da maliyet hesabına indirgediği için bugün okullardaki koşullar Mart-2020'den farklı değildir" dedi.

"Okulların bazıları açılamadı"

Alkan, "Eskişehir'de bir yıldır derslik üretmeyi bırakın bir tek tuvalet, bir lavabo yapmayan yönetsel anlayış, "2 Mart'ta okulları açtık" diyor. Eskişehir nüfusunun neredeyse üçte ikisini ilgilendiren ve hareketlilik sağlayan kararlar öncesi bir planlama gerekmez mi? Bu sabah haklı olarak okul idareleri ne yapacaklarını bilmedikleri için okulların bazılarını açamadılar. Akşam geç saatlerde yayınlanan Valilik açıklamasında Hıfzıssıhha Kurulu, okul öncesinden başlayarak, ilkokullarda, ortaokullarda, hazırlık dahil  liselerin  ara sınıflarında 2 gün seyreltilmiş eğitime geçme kararı aldı. Temel sorun derslik ihtiyacı çözülmeden nasıl 3 Mart İtibariyle eğitime geçilecektir. Uzaktan eğitim için tablet, internet altyapısı çözülmeden nasıl hibrit eğitime geçilecektir? Bir yanda eğitim diğer yanda 8 Mart’tan itibaren yapılacak sınavlar için 4 metrekareye bir öğrenci uygulaması okullarda fiziken mümkün değildir. Bu sıvavlar riski daha da arttırmayacak mı? Yüz yüze eğitimin başlamasını en çok isteyen eğitim emekçileridir. Öğrencilerimizin eğitim hakkı için aylardır hep eğitim emekçileri aşılansın, yüz yüze eğitim başlasın dedik. Aşı olanlar ne duydular, ne gördüler ne de bizi anladılar" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:48
Güneş 06:17
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:40
Yatsı 21:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@