alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de rektörlere yüz yüze eğitim çağrısı

Eskişehir'de bulunan Anadolu, Osmangazi ve Eskişehir Teknik üniversitelerinin yüz yüze eğitimle yeni akademik yıla başlayıp başlamayacağı belirsizliğini korurken, ESGİAD'dan rektörlere çağrı geldi. ESGİAD Başkanı Ulaş Entok "Eskişehir’de sadece eğitim ve öğretim değil sosyal ve ekonomik hayatı doğrudan etkileyecek eğitim kararının şehrin tüm menfaatleri göz önüne alınarak verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Eğitim 16.08.2021, 15:58 18.08.2021, 14:07 ABONE OL: google news
Eskişehir'de rektörlere yüz yüze eğitim çağrısı

Entok şöyle konuştu;

"Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Eskişehir ekonomisinin sacayağını hizmet sektörü oluşturmaktadır. Bu sebeple pandemi sürecinde Eskişehir ekonomisi pek çok şehirden daha fazla ve daha ağır yaralar almıştır. 

Covid 19 ile mücadele kapsamında yüksek öğrenim kurumlarında eğitimin yüz yüze değil online olarak gerçekleşmesi sonucu, Üniversitelerimiz kapanmış ve yaklaşık 100 bin öğrencinin doğrudan içinde olduğu Eskişehir hizmet sektörü bu durumdan büyük yara almıştır. 

01 Temmuz tarihinde başlayan normalleşme süreci ile yaralarını sarmak isteyen ve umudunu güz dönemine bağlamış Eskişehir ekonomisinin kaygıları halen daha tazeliğini korumaktadır.  

YÖK tarafından Üniversitelerin yüz yüze eğitime hazırlandığı açıklanmış olsa dahi yüz yüz eğitimle ilgili karar inisiyatifin Üniversite yönetimlerine bırakılacak olması kafalardaki soru işaretlerini gidermemiştir. 

Bizler şehrimizde faaliyet gösteren Anadolu , Osmangazi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi yönetimlerimize sık sık dile getirdiğimiz çağrımızı bir kez daha yinelemek istiyoruz. 

Eskişehir’de sadece eğitim ve öğretim değil sosyal ve ekonomik hayatı doğrudan etkileyecek eğitim kararının şehrin tüm menfaatleri göz önüne alınarak verilmesini talep ediyoruz. 

Onbinlerce işyeri ve çalışanın, şehir ekonomisi ve yüz binlerce şehir insanını yakından ilgilendiren bu konuda nihai kararın sadece Üniversite senatoları tarafından değil, şehrin oda, stk ve esnaf temsilcilerinin de öncelikleri gözetilerek verilmesini istiyoruz. 

ESGİAD olarak değerli Rektörlerimiz Prof. Dr. Fuat Erdal , Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Prof. Dr. Kemal Şenoacak’a güveniyor ve çoğumuzun önünü görebilmek için beklediği nihai kararın bir an önce alınmasını arzu ediyoruz"

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
. 1 ay önce
Bence konu eğitim falan değil asıl konu ekonomi yetkililer önce insan önce sağlık diyorum
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@