alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de velilerden gölge öğretmen talebi

Aksaray'daki bir ilkokulda otizmli çocuklar ve ailelerine yönelik tepkilerin ardından CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir’de otizmli Barış Çetintaş ve ailesini ziyaret ederek, Barış Çetintaş ve diğer otizmli çocuklarla dayanışma gösterdi.

Eğitim 23.11.2019, 12:55 25.11.2019, 17:50 ABONE OL: google news
Eskişehir'de velilerden gölge öğretmen talebi

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Muzaffer Çil Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören otizmli Barış Çetintaş ve ailesini ziyaret etti. Çetintaş ailesi ile dayanışma gösteren Çakırözer, Barış ve ailesinin taleplerini dinledi. 

Baba Çetintaş, oğlu Barış Çetintaş ve diğer otizmli çocuklar için nitelikli eğitim talebinde bulunurken, “Çocuklarımız için nitelikli eğitim talep ediyoruz. Gölge öğretmen talebinde bulunuyoruz. Gölge öğretmen çocuğumuzu okul girişinde teslim alıyor. Bütün arkadaşları ve öğretmenleriyle iletişim halinde olmasını sağlıyor. Çocuğu ayrımcılıktan koruyor. Avrupa ülkelerinde bunun örneği var, henüz Türkiye’de bunun örneği yok. Çocuğumuzun şu an gittiği okuldan çok memnunuz. Onlara çok teşekkür ederiz, çocuğumuzun eğitimine katkı sağladıkları için” diye konuştu. 

Otizmli Barış Çetintaş ise Aksaray’da otizmli öğrencileri yuhalayan velilerin cezalandırılmasını istedi. Çetintaş, “ Okullarda derslerimizin biraz daha iyileştirilmesini istiyorum. Arkadaşlarım için kendi iyi arkadaşlarının olmasını istiyorum” dedi. 

Anne Çetintaş ve baba Çetintaş’tan çocuklarının gittiği okullarda aldığı eğitimlere ilişkin bilgi alan Çakırözer, talepleri dinledi, ailenin yaşadığı sorunlar karşısında dayanışma gösterdi. Çakırözer,“Tüm okullarda otizmli öğrencilerin yanında hem diğer öğrenciler hem öğretmenleri olmalıdır. Aynı şekilde Barış’ın babası Hasan Bey’inde Avrupa’da yaygın olan gölge öğretmen uygulamasının da ülkemizde de hayata geçmesini istiyoruz. Bunun Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarında duyulmasında Meclis’te ve Ankara’da üzerime düşün görevi yapacağım” dedi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:43
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:26
Yatsı 22:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@