alexa

banner912

banner766

Eskişehir'deki okullarda alarm! Sendikalara "korona ile mücadele" çağrısı

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, eğitim öğretim hizmet kolunda örgütlü sendikalar olarak koronavirüs ile mücadelede ortak sorumluluk alınması gerektiğini belirterek, Eskişehir'deki okullarda son durumu açıkladı. Alkan okullardaki vaka sayılarının giderek arttığının altını çizdi.

Eğitim 24.03.2021, 13:32 25.03.2021, 14:49 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki okullarda alarm! Sendikalara "korona ile mücadele" çağrısı

"Pandeminin ülkemizde görülmesinden bu yana toplum olarak çok zorlu bir dönemden geçiyoruz" diyen Alkan "Bir yılı aşkın süredir mücadele ettiğimiz Covid-19 salgını nedeniyle bugüne kadar aralarında meslektaşlarımız ve öğrencilerimizin de olduğu 30 bini aşkın canımızı kaybettik. 2 Mart’tan itibaren okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilmesi ve sınavların yüz yüze yapılma kararının ardından tedbirlerin yetersizliği nedeniyle iş yerlerinde vaka sayılarının giderek arttığı görülmektedir. Ayrıca salgın hızının artması sadece eğitim ve bilim emekçilerini değil, tüm toplumu olumsuz etkilemektedir. Yüz yüze eğitim sürecinde yaşanacak olumsuzluklar sonucunda da ileride çok daha vahim tablolarla karşı karşıya kalmamız muhtemeldir" dedi.

Eskişehir'deki okullarda son durum

Alkan, "Bu nedenle eğitim öğretim hizmet kolunda örgütlü sendikalar olarak ortak sorumluluk almamız gerektiğini düşünüyoruz Eskişehir de bugun itibarıyla Seyitgazi Sağlık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 öğretmende ve pansiyonunda kalan öğrencilerde covid tanısı kondu. Okul karantinada. Tepebaşı Necip Fazıl Yıldırım  Ortaokulunda 3 öğrenci pozitif Okul karantinada, Tepebaşı Atatürk Ortaokulu 1 öğretmen pozitif 5.sınıflar uzaktan eğitime geçildi. Şeker İlkokulunda 1 öğretmen pozitif 4. sınıflar uzaktan eğitime geçti. Milli Zafer İlkokulunda 1. Ve 4. Sınıflarda temaslı öğrenciler var. Uzaktan eğitime geçildi. Vali Ali Fuat Güven İlkokulu 1 öğretmen pozitif uzaktan eğitime sınıfı geçildi. Eğitim Sen olarak, Covid-19 salgını ve salgının yol açtığı sorunlara karşı eğitim-öğretim hizmet kolunda bulunan bütün sendikaları bir araya gelmeye ve ortak tutum almaya davet ediyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 06:05
Öğle 13:02
İkindi 16:47
Akşam 19:49
Yatsı 21:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@