alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'in yeni Milli Eğitim Müdürü'nden ilk ziyaret ilk mesaj

Eskişehir'de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Pervin Töre, ilk ziyaretini Atatürk Lisesi'ne yaptı. Töre ayrıca göreve başlaması dolayısıyla Eskişehir'e bir mesaj yayımladı.

Eğitim 12.04.2022, 12:42 14.04.2022, 12:13 ABONE OL: google news
Eskişehir'in yeni Milli Eğitim Müdürü'nden ilk ziyaret ilk mesaj

Eskişehir'in yeni İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, göreve başlamasının ardından ilk olarak Atatürk Lisesi'ni ziyaret etti. Atatürk Lisesi Müdürü tarafından karşılanan Pervin Töre, sorun, talep ve önerilerini dinledikten sonra okulun genel yapısı hakkında bilgi aldı. Dersliklerde, pansiyon ve yemekhane de incelemelerde bulundu.

Eğitimde niteliği arttırmak için hep beraber çalışacaklarını ifade eden Töre, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, çağın gereklerine uygun bir eğitim ortamında, akademik, sosyal ve sportif yönden başarılı olmayı amaçlayan, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmenin çok önemli olduğunu ifade etti.

Mesaj yayımladı

Töre, Eskişehir'de göreve başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Töre mesajında şu ifadelere yer verdi;

"11 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Pek çok alanda başarılı bireyler yetiştirmiş; eğitim, bilim, sanat ve sporda ülkemize öncü örnekler sunmuş; Frigya, Selçuklu, Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kadim Eskişehir'de eğitim adına sorumluluk üstlenmenin heyecanını ve gururunu yaşıyorum.

Ülkemizin ve şehrimizin eğitimine, gelecek nesillere katkıda bulunabilme fırsatını bize veren ve bizi bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut ÖZER'e şükranlarımı arz ediyorum.

Eskişehir, sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisidir. Yunus Emre'nin memleketi, "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir..." diye başlayan o meşhur sözlerinin ete kemiğe büründüğü yerdir. Bu bilinçle eğitimde Eskişehir'i bulunduğu noktadan daha üst kademeye taşımaya yönelik çalışmayı amaç edineceğimi ifade etmek istiyorum. Bu süreçte iletişime, ekip ruhuna, sorunlara anlık değil, kalıcı ve gerçekçi çözümler aramaya son derece önem verdiğimi belirtmek isterim. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek için sistemin öğrenci, veli, öğretmen, yönetici ve personel gibi tüm unsurları önemlidir. Tüm amacımız öğrencilerimizi hayata hazırlarken 21. yy. yaşam becerileri ile donatılmış, proaktif, lider kişilikli, mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.  Mevcut güzel ve nitelikli çalışmaları geliştirebilmek, bu çalışmalara yenilerini eklemek şiarı taşıyacağımızdan, ekip ruhuyla güzel işlere imza atmak niyet ve azmiyle yola çıktığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Bizden önce bu kente, kentin aziz insanlarına, sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden değerli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyor; şehrimizin eğitim çıtasını daha yukarı çıkarmak için eğitim camiamızın tüm paydaşlarıyla hiçbir mesai mefhumu ve ayrım gözetmeden sonsuz bir çaba ve istekle çalışacağız.

Sayın Valimiz başta olmak üzere, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile yakın bir iletişim içinde çalışacağımıza inanıyorum.

Bu güzel şehre atanmış olmamın tüm eğitim paydaşlarımız, ülkemizin yarınları ve şahsım adına hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@