banner766

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde yeni akademik yıl heyecanı

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin 2020 -2021 akademik yılı açılış töreni gerçekleştirildi.

Eğitim 13.10.2020, 14:39 14.10.2020, 14:23
Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde yeni akademik yıl heyecanı

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni, Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Rektörlük Konferans Salonu’nda saat 10:00’da başlayan törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Eskişehir Teknik Üniversitesi tanıtım filmi izlendi. Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen törene, Rektör Yardımcıları ve Senato üyeleri katıldı. 

2020- 2021 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde öğrenciler adına konuşmayı TEKNOFEST’te Sürü İHA Simülasyon Yarışması’nda Türkiye ikincisi olan Anatolia Aero Design ekibi Kaptanı Hüseyin Cahit Kebapcıoğlu ve  Kaptan Yardımcısı Büşra Boğa yaptı. Konuşmalarında tüm öğrencileri Eskişehir Teknik Üniversitesi proje ekiplerine katılmaya davet eden Kebapçıoğlu ve Boğa, başarılı bir eğitim yaşamı için bilgi ve becerinin yanı sıra istekli olmanın da önemini vurguladı. Aero Design İnsansız Hava Aracı Takımı Üyeleri, yeni akademik yılın tüm ESTÜ ailesine başarı getirmesini diledi. 

Öğrenciler adına konuşmaların ardından kürsüye gelen ve öğretim üyeleri adına konuşan Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Engin Kapkın, hoşgörünün ve insan odaklı düşünmenin merkezinde Eskişehir Teknik Üniversitesi gibi temelleri öğrenme ve öğretmeye dayanan, kendini devamlı yenilemeye adamış bir ailenin mensubu olmaktan onur duyduğunu ifade etti. Dr. Öğr. Üyesi Kapkın konuşmasında dünyanın en önemli tasarım firmasının kalbinde çalışma imkânı olduğunu, dünyaca ünlü, çok uzun geçmişi, kültürü olan üniversitelerden mezun olmuş insanlarla çalıştığını ve beraber çalışmaya başladıkça aralarında deneyim, bilgi ve beceri açısından hiçbir farkın olmadığını söyledi.  Kapkın Anadolu’nun göbeğinde olmak dünyanın merkezinde olmakmış sözlerine, “Herkese şartlar ne olursa olsun öğrenmeyi öğretebileceğiniz, tanıdık ama alışılmışın dışında size ve bireye özel öğrenme ve öğretme deneyimi yaşatabileceğiniz, sahip olduğumuz bilgi ve beceriyi yeni kültür ve deneyimlerle kaynaştırabileceğiniz, keyif aldığınız ve verebildiğiniz, fırsatlar yaratabildiğiniz, verimli, başarılı ve sağlıklı bir akademik dönem dilerim” ifadeleri ile son verdi. 

Ardından Eskişehir Teknik Üniversitesi ailesine seslenen Rektör Döğeroğlu konuşmasında, küresel rekabet ortamında başta 2023- 2071 yılı hedefleri ve 11. Kalkınma ile ülkemizin teknolojik öncelikleri kapsamında nitelikli bilgi üretimi ve nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde en büyük görevin kendilerine- üniversitelere düştüğünün farkında olduklarının altını çizdi. Rektör Prof. Dr. Döğeroğlu, "Sahip olduğumuz nitelikli insan kaynağı ve güçlü altyapıyı etkin ve etkili şekilde kullanarak bunu katma değeri olan faydaya, bilgiye ve ürüne dönüştürmek en önemli stratejik hedeflerimizden Uuslararası arenada güçlü ve büyük devletler arasında yer alabilmek için her zaman olduğu gibi bugün de tek ihtiyacımız çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır" dedi. Yeniden yapılanan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde kendilerini en çok mutlu eden hususun akademik ve idari personel ile öğrencilerin Üniversiteye olan gönül bağının ve dinamizminin her geçen gün artması olduğunu söyleyen Döğeroğlu, kurumsal performans yönetimini esas alan bütünsel yönetimi sağlayabilmek üzere ekip olarak birlikte çaba harcadıklarını ifade etti. 

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu’nun konuşmasının ardından Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meral Yılmaz Cankılıç tarafından verilen “Tarihte Salgın Hastalıklar” konulu ilk ders ile Eskişehir Teknik Üniversitesi 2020 – 2021 Akademik Yılı başladı. 

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde 2020 yılı lisans, yüksek lisans ve doktora başarı ödülleri de sahiplerini buldu.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:47
İkindi 15:38
Akşam 18:05
Yatsı 19:24
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@