ESKİŞEHİR'DEN EĞİTİMDE GURURLANDIRAN BAŞARI

2018 YKS Yükseköğretime Geçişte İl-Bölge Başarıları ve Nüfus Hareketliliği Raporu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından paylaşıldı. Eskişehir, 2018 YKS'de Türkiye üçüncüsü oldu.

ESKİŞEHİR'DEN EĞİTİMDE GURURLANDIRAN BAŞARI

Türkiye genelinde 2018 yılında YKS'ye giren adaylar üzerinden illerin başarı sırası ortalamalarına göre dağılım tablosunda Eskişehir 587 bin 938 ortalama ile Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Eskişehir'de 24 bin 33 öğrenci girdiği sınavda, ilk beş binde 162 öğrenci yer aldı. Alan bazında ise Eskişehir, sayısal ve dilde Türkiye ikincisi, eşit ağırlıkta Türkiye dördüncüsü, sözelde ise Türkiye on beşincisi olarak yer aldı.

İL MİLLİ EĞİTİMDEN TEŞEKKÜR: Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Geçmiş yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da başarılarımızın artarak devam edeceği inancıyla ilimizi gururlandıran bu başarıda payı olan başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, değerli öğretmen ve yöneticilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve emeği olan herkesi tebrik ediyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimize öğrenim hayatlarında başarılar diliyoruz" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER