alexa

banner766

ESOGÜ'de yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yeni kararlar duyuruldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yeni kararlar duyuruldu...

Eğitim 21.02.2021, 10:34 23.02.2021, 11:53 ABONE OL: google news
ESOGÜ'de yüz yüze eğitim başlıyor mu? Yeni kararlar duyuruldu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde bahar dönemindeki eğitimler için yeni kararlar alındı. 

ESOGÜ'den yapılan açıklamada "Tıp Fakültesi 4 ve 5. sınıf klinik uygulamalarının yüz yüze yapılmasına 6. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitimlerine, Diş Hekimliği 4 ve 5. sınıf klinik uygulamalarının yüz yüze yapılmasına, Eğitim Fakültesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı ile müşterek yürütmekte olduğu uygulama derslerinin uzaktan yürütülmesine, Özel Eğitim Bölümünde öğretmenlik uygulaması dersinin yüz yüze yapılmasına, pandeminin seyrine göre uzaktan yapılabilmesine, Sağlık Bilimleri Fakültesi ebelik ve hemşirelik bölümlerinde 4. sınıf öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının aşılanması ve uygulama dersleri için Sağlık Bakanlığı'na bağlı kurumlardan izin alınması durumunda yüz yüze yapılmasına, Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Muafiyeti Sınavı ve Zorunlu Yabancı Dil Muafiyet sınavlarının pandeminin seyrine göre yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir" denildi.

Açıklamada ayrıca bu kararların haricinde kalan ve üniversitenin diğer tüm birimlerinde yabancı dil hazırlık, ön lisans ve lisans düzeyinde teorik derslerin, uygulamaların ve laboratuvarların ilan edilen akademik takvim dahilinde, dijital imkanlarla uzaktan öğretim yöntemleriyle yapılmasına devam edileceğini kaydedildi. 

Dİğer kararda ise "Lisansüstü programlarda teorik dersler ile seminer ve dönem projesi derslerinin uzaktan öğretim yöntemleriyle yürütülebilmesine, uzmanlık alan derslerinin yüz yüze veya uzaktan öğretim yöntemleriyle yapılabilmesine, tez çalışma derslerinin, pandemi kapsamında gerekli tedbirlere uyması koşuluyla yüz yüze veya uzaktan öğretim yöntemlerinin yapılabilmesine, yüksek lisans doktora tez savunma, doktora tez önerisi savunma, doktora yeterlik sözlü ve tez izleme sınavlarının uzaktan veya yüz yüze yapılabilmesine, doktora yeterlik yazılı sınavlarının ise gerekli tüm tedbirler alınmak koşuluyla yüz yüze yapılmasına, pandeminin doğurduğu endişeler ve barınma imkansızlıkları dolayısıyla eğitimlerine devam etmek istemeyen öğrencilerimize kayıt dondurma hakkı verilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

İşte duyurunun tam metni;

Yorumlar (0)
banner914
10
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:14
Öğle 13:14
İkindi 16:28
Akşam 19:04
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@