banner863

banner766

ESOGÜ'nün çalışmasına destek: 30 projeden biri oldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman’ın yürütücülerinden olduğu “Let's Hold on to Life Together (Hayata Birlikte Tutunalım)” başlıklı proje Avrupa Birliği Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar (KA202) kapsamında desteklenmeye değer görüldü.

Eğitim 19.10.2020, 16:19 21.10.2020, 16:27
ESOGÜ'nün çalışmasına destek: 30 projeden biri oldu

ESOGÜ, Eskişehir AFAD, SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği, Pompiers de l’Urgence Internationale (PUI),  Asociacion de Investigacion de la Industria del Juguete (AIJU) ve The Latvian Umbrella Body For Disability Organisation (SUSTENTO) kuruluşları olmak üzere 4 ayrı ülkeden kurum ve kuruluşun ortaklığı ile hazırlanan proje bu yıl sunulan 239 proje teklifi arasında hibe almaya hak kazanan 30 projeden biri oldu. 

Projede spinal müsküler atrofi (SMA) hastaları başta olmak üzere yatağa bağımlı olan ve yaşamsal fonksiyonlarını tıbbi cihazlara bağlı olarak devam ettiren tüm kronik bağımlı hastaların yaşam alanlarının afet ve acil durum risklerine karşı güvenli hale getirilmesi ve tahliye sonrası barınma ihtiyaçlarına yönelik standartların belirlenmesi hedefleniyor. Ayrıca bu hastalara yönelik afet ve acil durumlarda (deprem, yangın ve sel) ilk müdahale yapacak olan AFAD personellerine doğru müdahale ve tahliye yöntemlerinin öğretilmesi de projenin temel amaçlarından birini oluşturuyor. 

Proje sonucunda yaşamlarını tıbbi cihazlara bağlı olarak sürdüren bireylere ilişkin eğitim video, animasyon ve dijital kitapları içeren “Uzaktan Eğitim Portalı” ve Afet ve acil durum müdahale personellerine yönelik olarak animasyon ve 3D gibi yöntemlerle üretilecek eğitim materyalleri üretilmesi planlanıyor. 24 ay boyunca devam edecek olan proje 155.061,00 Euro bütçe ile desteklenecek.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:45
Öğle 12:49
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@