banner766

Faik Alkan: 'Öğretmen el açmaz öğretmen ders verir'

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında "Salgının ağır koşullarına rağmen öğrencilerinin ellerinden tutmaya çalışan biz öğretmenler tarihsel bir rol üstlenmekteyiz. Onca saldırı, karalama kampanyasına rağmen öğretmenler olarak geleceğimize, işimize ve öğrencilerimize, okullarımıza sahip çıkma mücadelesi içerisindeyiz" dedi. Alkan, öğretmenlerin taleplerini de sıraladı...

Eğitim 05.10.2020, 14:14 06.10.2020, 13:39
Faik Alkan: 'Öğretmen el açmaz öğretmen ders verir'

Alkan, "Bugün 5 Ekim.  Tüm dünya öğretmenleri, Dünya Öğretmenler Günü kutlamaları için bir araya gelecekler. Ve bugün dünya öğretmenleri salgın koşullarını fırsat bilen iktidarlara dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar seslenecekler: Eğitime bütçe, öğretmene itibar... Dünya öğretmenleri, 1994 yılından bu yana, dünya öğretmenlerinin çatı örgütü Eğitim Enternasyonali’nin çağrısıyla 5 Ekim’de günlerini kutluyorlar. Türkiye’de Eğitim Enternasyonali’nin tek üyesi olan Eğitim Sen de 5 Ekim’de dünya öğretmenleriyle birlikte olacak. Salgının ağır koşullarına rağmen öğrencilerinin ellerinden tutmaya çalışan biz öğretmenler tarihsel bir rol üstlenmekteyiz. Onca saldırı, karalama kampanyasına rağmen öğretmenler olarak geleceğimize, işimize  ve öğrencilerimize, okullarımıza sahip çıkma mücadelesi içerisindeyiz" dedi.

"Yüz yüze eğitime geçilmesi için şartlar oluşturulmalı"

Alkan öğretmenlerin taleplerini ise şu şekilde sıraladı; 

"5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününde temel taleplerimiz:

Eğitime ek bütçe ve  okullarda yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların oluşturulması 

3600 ek göstergenin verilmesi. 

KHK larla haklarında yargı kararı olmaksızın işlerinden atılan öğretmenlerin görevlerine iade adilmelidir. 

Atanması yapılmayan öğretmenlere kadro lu atama hakkı , eşit işe eşit ücret ve ücretli öğretmenliğe son verilmesi. 

Laik, bilimsel ve kamusal eğitimi bitirme çabaları karşısında Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını savunmayı tarihsel bir görev olarak gören öğretmenler olarak bu ülkenin yoksullarının ve emekçilerin eğitim hakkını savunmaya devam edeceğiz. Salgın koşullarında görevlerini fedakarca yapan öğretmenleri hedef gösterenler unutmamalıdır ki bu coğrafyada Osmanlı'dan beri devam eden öğretmen mücadelesinin en gerçekçi sendikası Eğitim Sen var oldukça hiç bir öğretmen sahipsiz değildir. 

Eğitim Sen olarak dünden bugüne getirdiğimiz mirası bugünde tekrar ediyoruz, öğretmen yalvarmaz, öğretmen boyun eğmez, öğretmen el açmaz, öğrermen ders verir"

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:09
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:34
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@