MEGEM'de öğrenciler ders başı yaptı

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin eğitim birimi olan Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezi (MEGEM), bugün eğitim-öğretime başladı.

MEGEM'de öğrenciler ders başı yaptı

Geçmişte birçok mezun veren ve sanayicilerin kalifiye çalışan ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmalar yürüten MEGEM’in açılışına, EOSB’nin eğitimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Ayva, Denetim Kurulu üyeleri Samet Özkaya ve Hikmet Çetin, Bölge Müdürü Erhan Tatar katıldı.

Sürdürülebilirliği ve geniş kitlelere yayılmayı hedefleyen MEGEM’de, ücretsiz olarak CNC Tezgah Operatörü, Kalite Kontrol ve Gaz Altı Kaynak Operatörü eğitimleri veriliyor.

Açılıştan önce sınıfları gezerek, öğrenciler için en iyi eğitim sunmayı hedeflediklerini söyleyen Yavuz Ayva, "Yönetim Kurulu Başkanımız Nadir Küpeli’nin bu konudaki azmi ve kararlılığı doğrultusunda, her yıl olduğu gibi bu yıl da hedefimiz, Eskişehir’in geleceği ve gelişimi. Ekonomik başarının temeli, mesleki yeterliliğe sahip çalışanların bilgi ve becerisidir. Bizler de göreve geldiğimiz ilk günden beri bunun için elimizden geleni yapıyoruz. MEGEM’de eğitimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. Bu yılın eğitimi bugün başladı. Eğitim için burada bulunan öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ardından öğrenciler ders başı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 12:15
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508