banner437

ÖĞ-DER'den dikkat çeken uyarı: Medyanın reyting iştahı...

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği 22 Aralık Cumartesi günü Eskişehir'de Taşbaşı Kültür Merkezinde 'İl Eğitim Şuası' düzenledi.

ÖĞ-DER'den dikkat çeken uyarı: Medyanın reyting iştahı...

Prof. Dr. Ahmet Aypay, Yardımcı Doçent Doktor Hilmi Demiral ve İlahiyatçı Ahmet Al’ın konuşmacı olarak katıldığı şura, geniş bir katılımla gerçekleşti. Şube başkanı açılış konuşmasında ''Eğitim okul, aile ve toplum sacayağı üzerinde şekillenir. Bu paydaşlardan biri görevini yapmazsa eğitim aksar. Maalesef, tarihteki sağlam aile yapımızda alarm zilleri çalıyor. Eğitimde ve öğretimde çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Batı kültürüne uyum, özenti ve medyanın reyting iştahı uğruna aile ve toplumun genleri ile oynanıyor. Deizm ve inançsızlık hastalığı gençlerimiz arasında tehlike saçıyor'' şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

Konuşmalarda çocukların basın, yayın ve sosyal medyanın olumsuz etkilerine maruz kaldığı, bunun için kültürel filtre yeteneklerinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı. Milli, manevi ve kültürel değerlerinin gelişmesinde yabancı uzman ve kuruluşlardan yardımın zararları üzerinde duruldu. Yayın ve edebi eserlerde kendi kaynaklarımıza ağırlık verilmesinin önemi vurgulandı. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında derslerin yanı sıra, müzik, spor ve sanatsal etkinliklere de yer verilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu. Sonuç değerlenme çalışması ile toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner435

banner431

banner367

banner238

banner427

banner421