banner493

Şampiyon Eskişehir'den

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Ulusal İlkokullar arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması'nda önce İç Anadolu bölge birincisi olan Eskişehir'in Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu öğrencileri başarı çıtalarını sonraki yarışta daha da yükseltti.

Şampiyon Eskişehir'den

Yarışmaya Eskişehir'den "Dilek Şekerleri" takma adı ile Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu, finalde Türkiye birincisi oldu. Türkiye birinciliğini kazanan Eskişehir ekibi gurur ve mutluluğu aynı anda yaşadı. 

Yarışmadaki başarıları ilgili bilgi veren okul müdürü Mustafa Yavuz "Yarışmaya Timur'un Filleri fıkrası ile katılan okulumuz, sınıf öğretmenimiz Dilek Emir tarafından hazırlanan özgün senaryo, müzik, kostüm ve dekoruyla izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Yarışmaya 12 kişilik ekiple katılan okulumuzun ekip liderliğini müdür yardımcısı Enver Sancer yaptı. Bu etkinlik ile ülkemizin en büyük kültür zenginliklerinden biri olan Nasreddin Hoca' nın tanıtımı ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir etkinliktir." dedi. 

Yavuz ayrıca, etkinlikle öğrencilerimizin paha biçilemez kazanımlar edindiğini belirtirken, Eskişehir'e birincilik kazandırmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. 29 Ekim kutlamalarında ise şampiyon öğrenciler mutluluğu alana gelen diğer öğrenciler ve velilerle paylaştı. Okula adı verilen şehit Soner Özübek'in annesinin elini öperek şampiyonluğu şehide armağan eden öğrenciler duygusal anların yaşanmasına vesile oldular.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner483

banner486

banner487

banner490

banner491

banner492

banner485

banner484

banner488

banner489