banner766

Şehidimizin adını okulda yaşatacaklar

Eskişehir'de Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonuna Şehit Topçu Albay Ömer Bora'nın adı törenle verildi ve pansiyonda adına oluşturulan köşe açıldı.

Eğitim 26.05.2019, 17:52
Şehidimizin adını okulda yaşatacaklar

Eskişehir Vali Yardımcısı ve Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca, Tepebaşı Müftüsü Gafur Yıldırım, Türkiye Harp Malülü Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şube Başkanı Hacı Şahin, şehit aileleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı tören okul pansiyonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Dr. S.Sırrı Kabadayı, 16 Mart 2006 tarihinde şehit düşen Topçu Albay Ömer Bora’nın hayatını anlattı. "Siz, vatanın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canınızı verdiniz.Kara toprakta değil, Milletimizin kalbinde yaşıyorsunuz. Bundan böyle Atatürk’ün manevi kızının adını taşıyan Sabiha Gökçen ile birlikte okulumuzda ebediyen yaşayacaksınız. Bıraktığınız emanet emin ellerdedir” dedi.

Mezun öğrencilerden Osman Kepenek’in Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiirini ezbere okumasının ardından şehidin oğlu Berker Bora konuşmasında "Babam Topçu Albay Ömer Bora'nın adının okulunuz pansiyonuna verilmesi bizleri onurlandırmıştır. İsminin verildiği bu pansiyonda kalan öğrencilerin vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetişmesini dilerim. Pansiyona babamın isminin verilmesini sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt "Bu pansiyonumuzda barınan öğrenciler, vatan sevgisi ile büyüyecekler ve vatanımıza büyük hizmetler vereceklerdir. Törenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Vali Yardımcısı ve Tepebaşı Kaymakamı Dr. Erdinç Yılmaz da "Şehitlerimiz için ne yaparsak yapalım az kalır. Şehidimiz için böyle anlamlı törenin gerçekleşmesini sağlayan Okul Müdürümüze ve ekibine teşekkür ederim.Öğrencilerimiz şehidimizin hayatını öğrenecekler, şehitliğin önemini en iyi şekilde hissedeceklerdir. Şehidimiz çocuklarımıza ruh ve heyecan katacaktır.Pansiyonumuza Şehidimizinisminin verilmesinin  vatan, bayrak, millet sevdalısı gençlerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum” diye konuştu. Kaymaka Yılmaz, şehidin eşi Meliha Nur Özen Bora'ya plaket takdim etti.

Tepebaşı Müftüsü Gafur Yıldırım tüm şehitlerimiz için dua okudu. Kuran- ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından konuklar öğrencilerle birlikte iftar yemeğine katıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:21
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:14
Akşam 18:53
Yatsı 20:11
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@