alexa

banner912

banner766

VALİ BABA KARNE DAĞITTI

Eskişehir'de 137 bin 961 öğrenci karne aldı. Odunpazarı Halil Yasin İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Çakacak da katıldı. Kar tatili kararlarıyla öğrencilerin sevgilisi haline gelen Vali Çakacak, törende miniklerle kurduğu iletişimle yine sevgi odağı oldu.

Eğitim 18.01.2019, 16:10 06.02.2019, 20:53 ABONE OL: google news
VALİ BABA KARNE DAĞITTI

Eskişehir'de 137 bin 961 öğrenci karne aldı. Halil Yasin İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine, Vali Özdemir Çakacak, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Vali Çakacak ve Karacan, beraberindekilerle öğrencilere karnelerini ve hediye kitaplarını verdi. Çakacak, yarı yıl tatilinin öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni etti, çocukların gelecek için önemli olduğuna vurgu yaptı.

Öğrencilerden yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını isteyen Vali Çakacak, kitap okumanın yeri ve zamanı olmadığına vurgu yaparak, “Ne kadar fazla kitap okursanız o kadar fazla bilgi sahibi oluruz. Onun için kitap okumaya her zaman ihtiyacımız var. Kitap okumanın tatili olmaz.” dedi. Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Çakacak, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilere karnelerini dağıttı. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Çakacak, bugün öğrencilere hem karne dağıtılacağını hem de hediye olarak kitap verileceğini söyledi.

“İlimiz özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitim öğretim gören 137 bin 961 öğrencimiz 4 Şubat 2018 tarihine kadar yarıyıl tatiline girmiştir.” diyen Vali Çakacak, bu ülkenin geleceğini teşkil edecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi bir eğitim almalarına büyük önem verdiklerini dile getirdi.

Vali Çakacak,  “Çocuklarımız bizim için çok önemli ve çok değerlidir. Çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek, geleceğe o kadar iyi hazırlarız. Ülkemizin geleceği çocuklarımıza emanet. Bütün çocuklarımıza öğrenim hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.  
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 30 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@