alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

VALİ'DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, hayırsever Kanatlı ailesi tarafından yapım çalışmaları kısa sürede bitirilerek eğitim hizmetine sunulan, Gülay Kanatlı Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Eğitim 04.04.2019, 21:20 ABONE OL: google news
VALİ'DEN ÖĞRENCİLERE ALTIN ÖĞÜTLER

Hayatını kaybeden hayırsever iş insanı Firuz Kanatlı’yı ve eşi Gülay Kanatlı’yı rahmetle anan Vali Çakacak, “Okulu her şeyi ile çok güzel bir eğitim yuvası olmuş. Allah, yapanlardan razı olsun.” dedi.

Okulun içerisindeki birimleri tek tek gezen Vali Çakacak, sınıfları da ziyaret ederek öğrencilere nasihatlerde bulundu. Öğrencilerden çok kitap okumalarını isteyen Vali Çakacak, “Büyük bir devletin gençleri olarak hedefiniz de büyük olmalı. Bu ülkenin geleceğini sizler belirleyeceksiniz. Başarılı olmak için çok çalışmalısınız. Aldığınız iyi bir eğitim, bilgi ve birikiminizi daha çok artıracak ve toplumda büyük bir saygınlığına sahip olmanızı sağlayacaktır. Ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine siz gençlerin sayesinde ulaşacaktır. Bizler, sizlere güveniyor, sizlerin başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Ülke olarak eğitim alanında yüksek kaliteyi yakaladıklarını kaydeden Vali Çakacak, öğrencilere ileriki hayatlarıyla ilgili sorular sordu. Türkçe dersindeki 8. sınıf öğrencilerinin işlediği “İnsanın Kalbindeki Diline Yansır” konusu hakkında öğrencilerin görüşlerini alan Vali Çakacak, bir öğrencinin “Bir gül düşünün. Eğer iyi niyetli bir insansanız, gülün güzelliğini görürsünüz. Ama kötü niyetli bir insansanız gülün dikenini görürsünüz.” demesi üzerine, öğrencinin bakış açısını çok beğendiğini söyledi.

Daha sonra okulun öğretmenleriyle öğretmenler odasında bir araya gelen Vali Çakacak,  “Çocuklarımızı herkesin iyiliğini isteyen bir insan olarak yetiştirmeliyiz. Onların ufkunu açarak iyi bir eğitim almalarına hepimiz katkıda bulunmalıyız. Bizim ülkemiz Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip bir ülke. Sizler, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getiren tüm öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Çakacak, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip, öz çekim yaptı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; Tepebaşı Kaymakamı Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Gülay Kanatlı Ortaokulu Müdürü Nihat Demir eşlik etti.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@