alexa

banner912

banner766

AÜ VE ESKİŞEHİR OSB'DEN İŞBİRLİĞİ

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Oktay Emir’i ağırladı. Ziyarette, EOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Saraç ile Denetim Kurulu Üyeleri Hikmet Çetin ve Samet Özkaya da yer aldı.

Ekonomi 03.02.2019, 12:46 06.02.2019, 20:24 ABONE OL: google news
AÜ VE ESKİŞEHİR OSB'DEN İŞBİRLİĞİ

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi hakkında Rektör Prof. Dr. Çomaklı’ya bilgi veren Küpeli, 514 firmanın bölgede faaliyet gösterdiğini ve bu firmalarda yaklaşık  42 bin  kişinin çalıştığını ifade etti. Ziyarette, EOSB’nin Lojistik Merkezi, İş Merkezi, Teknoloji Geliştirme Merkezi, Atık Çamuru Kurutma Tesisi, Destek Merkezi ve MEGEM A.Ş. gibi birimlerinin faaliyetlerini anlatan Küpeli, Yaşam Parkı Projesi ve Organize Sanayi Bölgesinin nitelikli insan ihtiyacını karşılamayı amaçlayan Teknik Kolej projesi hakkında da Rektör Çomaklı’ya bilgi verdi. Küpeli, Anadolu Üniversitesi gibi köklü bir üniversite ile hayata geçirecek iş birliklerine her zaman hazır olduklarını vurguladı. 

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi faaliyetlerini ilgi ile dinleyen Rektör Prof. Dr. Çomaklı “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi çok önemli işlere imza atıyor. Biz de Anadolu Üniversitesi olarak sanayiye faydalı olabileceğimiz alanların olduğunu düşünüyoruz. Birlikte hayata geçirebileceğimiz projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunmamız üniversite-sanayi iş birliği için önemli. Anadolu Üniversitesi olarak Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ne elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu. 

Ziyarette, somut veri elde etmek adına yapılabilecek iş birliği planı oluşturulmasına karar verildi. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@