banner766

AVM esnafı yüksek kiradan şikayetçi

Eskişehir’de Espark Alışveriş Merkezi’nde faaliyet gösteren ETO üyeleri, döviz kuru artışı nedeniyle çok yüksek kira bedeli ödediklerini ve bu şartlarda ticaret yapmaya devam edemeyeceklerinin altını çizdi.

Ekonomi 02.11.2018, 14:37 03.11.2018, 15:12
AVM esnafı yüksek kiradan şikayetçi

Espark Alışveriş Merkezi’nde faaliyet gösteren ETO üyeleri, talep ve sorunlarını iletmek üzere Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ile toplantı gerçekleştirdi. ETO üyesi esnaf ve tüccarlar toplantıda, faaliyet gösterdikleri alışveriş merkezinde dükkan kiralarının ve diğer gider kalemlerinin her geçen gün daha da artığını vurguladı. Dükkan kira sözleşmelerinin döviz kuru ve TÜFE oranı nedeniyle sürekli artırıldığını belirten ETO üyeleri, enflasyonla mücadele edilen bir dönemde AVM’nin tutumunun tüccar ve esnafı mağdur ettiği, mevcut şartların ve sözleşmelerin iyileştirilmesi gerektiği dile getirdi. 

Kiralarda İstanbul değil Eskişehir şartları göz önüne alınsınToplantıda firma temsilcileri, esnafın geçmiş dönemdeki kira bedellerini bile zorlanarak ödediğini, önümüzdeki dönem sözleşmelerinin bu bedelin çok daha üstüne çıktığını, bu şartlarda ticaret yapmanın mümkün olmadığını ifade etti. Kira bedellerinin İstanbul, Ankara gibi metropollerdeki AVM’lere göre belirlendiğini belirten ETO üyeleri, kira sözleşmelerinde Eskişehir şartlarının göz önünde bulundurulması, istihdam sağlayan ve vergi vererek ekonomiye katma değer yaratan tüccar ve esnafın mağdur edilmemesi gerektiğini kaydetti. Toplantıda ayrıca dükkan kira bedelleri ve artan maliyetlerle ilgili geniş kapsamlı toplantı yapılması, sorun ve taleplerin rapor olarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesi kararına varıldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@