BAŞARILI KADINLAR İŞ TECRÜBELERİNİ ANLATTI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen panellerde kendi mesleklerinde ve girişimcilikte başarı öyküsü olan kadınlar iş deneyimlerini paylaştılar.

BAŞARILI KADINLAR İŞ TECRÜBELERİNİ ANLATTI

Eskişehir AB Bilgi Merkezi, Eskişehir Ticaret Odası ve TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında üniversitelerde girişimciliğe ve iş yaşamına yönelik paneller düzenledi. Kadın Gözüyle Girişimcilik Paneli Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak, Prof. Dr. Nuray Girginer, TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü Dr. Aylin Şengül Taşçı, Bugamed Biyoteknoloji AR-GE Yazılım Şirketi Kurucusu Gamze Kara Mağden, DS Danışmanlık Kurucusu Dilara Serintürk katıldı. Panelde konuşmacılar girişimciliğe nasıl karar verdiklerini, iş yaşamında karşılaştıkları zorlukları ve başarıya giden yoldaki tecrübeleri anlattılar.

İş hayatındaki zorlukları aşmanın yollarını aktardılar: Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleşen Fark Yaratanlar isimli panele ise, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Deniz Kağnıcıoğlu, SosyalBen Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ece Çiftçi, TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, Lande Endüstriyel Metal Ürünler Genel Müdürü Reyhan Ekşi katıldı. Panelde açılış konuşmasını yapan ETO Başkanı Metin Güler, kadınların her alanda büyük başarılara imza attığını ve iş yaşamında öncülük ettiğini belirterek, girişimci kadın sayısının artırılmasının ülke ekonomisine doğrudan etkilediğini dile getirdi. Panelde girişimcilikte ve mesleklerinde başarıya ulaşan kadınlar iş hayatındaki deneyimlerini paylaştı. Ayrıca etkinlik sonrasında açılan stant ile AB Türkiye Delegasyonu yayınları ve hediyeleri öğrencilere dağıtıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER