alexa

banner766

BBP Eskişehir: Esnafın daha çok desteğe ihtiyacı var

Büyük Birlik Partisi İl Yönetimi, Eskişehir Esnaf Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan BBP MKYK Üyesi Ahmet Ulupınar, “Esnafımız çok zor günler yaşıyor. Özellikle küçük esnafımız çok zor şartlarda ve yok olma ile karşı karşıya” diye konuştu. Esnaf Odaları Birlik Başkanı Birsen ise, “Bu zor süreçten çıkabilmek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İktidarı, muhalefeti, yerel yönetimleri, Valilikleri tüm esnaf ve sanatkara her türlü desteği vermek zorunda” dedi.

Ekonomi 20.01.2021, 14:46 21.01.2021, 13:22 ABONE OL: google news
BBP Eskişehir: Esnafın daha çok desteğe ihtiyacı var

Ulupınar, “BBP olarak sahada aktif çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu an Türkiye’de pandemi koşulları dolayısıyla en çok zorlanan kesim esnaf kesimi. Biz de o nedenle sayın başkan ve oda üyelerine bir ziyaret gerçekleştirerek esnafımızın sorunlarını dinledik. Bununla ilgili çözüm önerilerini sayın başkandan aldık, bunları da sayın genel başkanımıza ileteceğiz. Ve sorunların çözülmesi için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Esnafımız çok zor günler yaşıyor. Özellikle küçük esnafımız çok zor şartlarda ve yok olma ile karşı karşıya. Esnaf için bu süreçte verilen destekler tam olarak yeterli değil. Evet, devlet elinden geldiği kadar bazı tedbirleri almaya çalıştı. Ama biz tedbirlerin biraz daha artırılması gerektiğin düşünüyoruz. Pandemi süreci devam ediyor. Bugün dükkanlar açılsa bile esnaf hemen iki üç ayda kendine gelemeyecek. Biraz daha tedbirler artırılmalı ve esnaf adına ekonomik tedbirler alınmalı” dedi. 

"Esnaf desteklenmek zorunda"

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ekrem Birsen ise, “Bugün dünyayı kasıp kavuran Covid-19’un esnaf ve sanatkarların üzerinde yaratmış olduğun sorunları tartışma fırsatı bulduk. Biz önerilerimizi kendilerine anlattık. Devletimizin verebileceği tüm tedbirler bugüne kadar uygulandı. Ama esnaf ve sanatkarımız için yeterli değil. Daha da artırılarak küçük esnaf ve sanatkarlarımız desteklenmeli. Bu fikrimizi tüm siyasi partilere iletiyoruz. Bu konuda herkesin kapısını çalıyoruz. Bu zor süreçten çıkabilmek için birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İktidarı, muhalefeti, yerel yönetimleri, Valilikleri tüm esnaf ve sanatkara her türlü desteği vermek zorunda. Esnaf ve sanatkar Türkiye’nin temel taşı. Biz desteklerin artırılmasını başkanlarımıza ilettik, onlar da genel başkanlarına işleteceklerini söyledi, ziyaretleri için Büyük Birlik Partisi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Şubat 2021
İmsak 06:05
Güneş 07:27
Öğle 13:16
İkindi 16:22
Akşam 18:54
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@