alexa

banner766

Bozbal: Manda yetiştiricileri destek bekliyor

Büyük Birlik Partisi Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, Eskişehir Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti. Başkan Ali Rıza Sarıkaya ile Manda yetiştiricileri ve birlik hakkında bilgiler alan Bozbal, talebin çok olmasına rağmen, manda sayısının azlığı nedeniyle talebin karşılanamadığına dikkat çekti.

Ekonomi 03.01.2021, 13:52 ABONE OL: google news
Bozbal: Manda yetiştiricileri destek bekliyor

"İnönü ilçesiyle özdeşleşen manda sütünden elde edilen kaymak, yoğurt ve peynir gibi ürünler Türkiye’nin dört bir yanına ulaşıyor. İlçede yaklaşık 50 kişinin uğraştığı sektörde 200’e yakın manda bulunuyor. Bir ara gerileyen manda yetiştiriciliği İnönü Belediyesi’nin katkısıyla ayakta durmaya çalışıyor. Manda yetiştiriciliği günden güne geriliyordu. Bu birliği kurduktan sonra biraz daha hareket oldu. Hiç olmayanlar da manda alarak, gelip dahil oldu" diyen Eskişehir Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği başkanı Ali Rıza Sarıkaya üretimin artması için destek beklediklerini belirtti.

BBP İl Başkanı Bozbal ise konuyla ilgili "Yetiştiriciler, şifa deposu olan bu ürünlerin herkesin mutfağına girebilmesi ve üretimin artması için destek bekliyor. Devlet desteği bekleniyor. Önce mandayı ve ürünlerini insanlara daha iyi tanıtmak gerekiyor. 850 sayısına ulaşarak Islah projesine dahil olunabiliyor. Başka illerde örnekleri olduğu gibi üreticilere manda desteği yapılarak ilk aşamada 850, daha sonra bin rakamına ulaşmak önemli.Gerekli birimlerle gerekli görüşmeler yapılarak Eskişehir'imizi de bu projeye dahil ederek önce birliğin sonrada İnönü'nün sesi duyurulacaktır. Umarız birliği yaşatırız ve talebi karşılayacak üretici ve manda sayısına ulaşarak her eve manda ürünlerinin girmesi sağlanır" açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
banner914
7
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:14
Öğle 13:14
İkindi 16:28
Akşam 19:04
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@