Büyükşehir'den Kırsal Kalkıma Projesi'ne yatırım

Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında ipek böcekçiliğini canlandırmaya yönelik projelerine bir halka daha ekliyor.

Büyükşehir'den Kırsal Kalkıma Projesi'ne yatırım

Bugüne kadar 160 bin dut fidesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi’nin “İpek Böceği Koza Üretim Sahası ve Mesire Alanı” projesi İnönü İlçesi Dutluca Mahallesi’nde hayata geçiyor. Bölge halkının ve Dutluca mahalle muhtarlığının Büyükşehir Belediyesi’nden talepleri doğrultusunda hayata geçirilen üretim sahası, aynı zamanda Eskişehir’de yaşayan vatandaşların dut toplayabileceği, yaz aylarında piknik yapabileceği mesire alanı olarak da hizmet verecek. 20 dekarlık geniş bir alanda gerçekleştirilen çalışmalarda mesire alanı bölümü, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çam, köknar, ıhlamur, kayın gibi ağaçlar dikilerek yeşillendirildi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, “Ülke olarak ekonomik açıdan zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımıza alternatif gelir sağlayabilmek amacıyla tarım ve hayvancılık konusunda birçok proje hazırladık ve hazırlamaya devam ediyoruz. Bu projelerden bir tanesi de Eskişehir kırsalında İpek böceği yetiştiriciliğini özendirmek ve yaygınlaştırmak. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 160 bin dut fidanı dağıttık. Önümüzdeki günlerde yaklaşık 900 dut fidanının dikileceği koza üretim sahasında vatandaşlar ayrıca yaz aylarında bu bölgeyi çocukları ile birlikte güzel zaman geçirebilecekleri bir alan olarak kullanabilecekler.  Bu amaçla kentimizde ilk dut bahçesi projesini vatandaşlarımızın isteği üzerine Dutluca mahallesinde hayata geçiriyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 12:28
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508