alexa

banner912

banner766

Büyükşehir'den Sivrihisar ve Mihalgazi ile önemli protokol

Ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticilere imkanları ölçüsünde her fırsatta destek olmaya çalışan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Temmuz ayı Büyükşehir Belediyesi Meclisinden aldığı yetki ile ilçe belediyeleri ile tarım alanlarının kullanılması için protokol imzalamaya devam ediyor. Daha önce Mahmudiye, Mihalıççık, Seyitgazi ve Alpu Belediyeleri ile protokoller imzalanırken, Başkan Büyükerşen Sivrihisar ve Mihalgazi ilçeleri ile de protokolü imzaladı. Parti ayırt etmeksizin tüm ilçelerle kırsal kalkınma konusunda ortak hareket etmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükerşen, ekonomik olarak zor günlerden geçen üreticilerin mutlaka desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ekonomi 04.11.2020, 14:35 06.11.2020, 16:43 ABONE OL: google news
Büyükşehir'den Sivrihisar ve Mihalgazi ile önemli protokol

Üreticilere fide ve fidan destekleri sağlayan, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı destekleyen Büyükşehir Belediyesi, kullanılmayan belediye arazilerini de ilçe belediyeleri ile protokoller imzalayarak tarıma açıyor. Birçok farklı proje ile üreticilere destek olan Büyükşehir Belediyesi, Mahmudiye, Mihalıççık, Seyitgazi ve Alpu Belediyeleri’nin ardından Sivrihisar ve Mihalgazi ilçesi ile de protokolleri imzalayarak tarıma elverişli Büyükşehir Belediyesi arazilerinin tarıma kazandırılmasını sağlıyor. Protokolün amacının boş arazilerin değerlendirilerek üreticiye destek olmak olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, üreticiye can suyu olmak için parti ayrımı gözetmeksizin tüm ilçeler ile iş birliğine hazır olduklarını belirtti.

Büyükerşen “Üzülerek görüyoruz ki ülkemizde tarım hızla yok oluyor. Ekonomik olarak zor zamanlar geçiren çiftçilerimiz artık artan maliyetler sebebiyle üretimden gittikçe uzaklaşıyor. Üretim yapan birçok çiftçimiz ne yazık ki üretmekten vazgeçip farklı alanlara yönleniyor. Ekonomimizin her geçen gün kötüye gittiği bu günleri ancak üreticileri destekleyerek atlatabiliriz. Meclisimizden aldığımız yetki ile hazırladığımız protokoller kapsamında ilçe belediyelerimiz ile işbirliği yaparak yaklaşık 2 milyon metrekare alanın kullanılmasının yolunu açtık.  Bu kapsamda A partisi B partisi gözetmeksizin tüm ilçelerimiz ile iş birliğine gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Daha önce 4 ilçemizle yaptığımız protokolü Sivrihisar ve Mihalgazi ile de yaparak bu bölgelerdeki üreticilerimize de arazi desteği sağladık. İmzaladığımız protokollerin çiftçimize bu zor dönemde can suyu olmasını diliyorum!” diyerek kırsal kalkınma desteklerinin devam edeceğini belirtti. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@