alexa

banner766

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Eskişehir'i anlattı

TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Eskişehir ve bölgemizle ilgili beklentileri anlattı.

Ekonomi 26.01.2021, 19:00 ABONE OL: google news
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Eskişehir'i anlattı

Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Genç İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Heyeti İstanbul Vahdettin Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyarette yaptığı konuşmada; yüksek faize kesinlikle karşı olduğunu söyledi.

Erdoğan; “Ekonomimiz toparlanma döneminde. Rekabet yüksek faizle olmaz. Ülkemizin yüksek faizle kalkınacağını inanmıyorum. Siz iş insanlarının mesajlarınız önem arz ediyor. Neden önem arz ediyor.  Çünkü siz iş insanları şu anda yatırımcı konumundasınız. Dünyada şu anda (-) faizle kredi veren finans kuruluşları var mı var. O zaman bize ne oluyor da yüzde 20’nin üzerine çıkıyoruz? Ama kimse kusura bakmasın. Ben bu ülkenin cumhurbaşkanıysam sonuna kadar yüksek faizle mücadele edeceğim. Her zamanda dile getireceğim. Çünkü ülkemin yüksek faizle kalkınacağına inanmıyorum. Ekonomi ve hukuk alanındaki reformlarımız tamamlandı. Yakında kapsamlı bir şekilde kamuoyuna paylaşılacaktır. Ekonomide temel hedeflerden birisi de fiyat istikrarıdır” dedi.  

Toplantıda TÜGİK heyeti tarafından dile getirilen görüş ve önerilere Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcak bakarak, talimatlarıyla somut kararlar alınmasını sağladığı ifade edildi.

Konuyla ilgili TÜGİK tarafından yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanımız pandemide en fazla etkilenen sektörlerin başında gelen hizmet sektörünün özel bir takım vergi kolaylıklarının getirilmesi, banka kredilerinin ertelenmesi ve finansmana erişilmesinin kolaylaştırılması konusunda taleplerimizi olumlu karşıladı. KGF Kredilerinin kullandırılmasına ilişkin ilişkin düzenlemelerin yapılarak suiistimallerin önüne geçilmesini, Navlun giderlerinin yüksekliği, ihracata karşılaşılan konteynır eksikliği ve Azerbaycan tarafından ülkemize uygulanan %36’lık yüksek gümrük vergisinin düşürülmesi için talep ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bizzat konuyu ele almıştır ve gerekli talimatları vermiştir. Bursa İnegöl ilçesine uluslararası mobilya fuar merkezinin inşaatının başlatılması ve hizmete sunulması için Cumhurbaşkanımızın talimatı olmuştur. Samimi ve verimli şekilde geçen toplantıda şehrimiz Eskişehir ve bölgemizi temsilen katılan TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, şehrimiz ve bölgemizle ilgili beklentilerin ve durumu özetleyen konularda bilgi vermiştir" denildi.

TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Genel Sekreteri Tezcan Karakuş, Türkiye’deki Organize Sanayi Bölgeleri’nde imalatçı ve üretici olmayanların Organize Sanayi Bölgeleri’nde fabrikalar ve arsaları satın aldığını, bu durumun da ülkenin üretimini ve istihdamını olumsuz etkilediğini söyledi. Karakuş "Sayın Cumhurbaşkanımız Eskişehirspor’u takip edip, ilgileniyor. Umut ediyorum ki güzel şeyleri başaracağız. Gönlüm her zaman Eskişehirspor’dan yana" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
0
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mart 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:14
Öğle 13:14
İkindi 16:28
Akşam 19:04
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@