Cumhurbaşkanlığı: Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir" denildi.

Cumhurbaşkanlığı: Türkiye ekonomik bir savaş vermektedir

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız. Cumhurbaşkanımızın açıklamasının hiçbir yerinde mevduatlara el konulması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu algı operasyonu ekonomik savaşın bir parçasıdır" denildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu akşam Trabzon’da yaptığı “Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım” şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülmekte.

Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER