Engelli personele güvence verdi

Odunpazarı Belediyesi’nde görev yapan engelli personel onuruna düzenlenen yemek programında konuşan Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt "Biz görevde olduğumuz sürece sizin iş güvenceniz biziz. Hiç kimse endişelenmesin" dedi.

Engelli personele güvence verdi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, belediye yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt da katıldı. Başkan Kurt, yaptığı konuşmasında, "Türkiye’nin kendi kendine yeten ve kendi kendine doyabilen bir ülke olması lazımken, şuanda geldiği nokta maalesef öyle değil. Türkiye, ekonomisi dünyada 16, 17’inci sayılan bir devlet. Fakat engelli olarak sizler çektiğiniz sıkıntıları kendiniz daha iyi biliyorsunuz. Biz hangi konuda ahkâm kesersek keselim sizin yaşadıklarınızı bilmemize imkân yok. Şunu biliyorum engelli diye insanları soyutlayıp bir tarafa bırakırsanız, onun engelini daha da çoğaltırsınız. Biz birlikte yaşamalıyız. Sağlam olanlar ve engelli olanlar birlikte üretmeli ve birlikte düşünmeliyiz. Biz özellikle göreve geldiğimiz günden bu yana, belediyedeki engelli kadrosunu doldurmaya çalıştık. Birçok iş yeri engellileri almaz. Oysaki bu zorunlu bir iş. Belli sayıda işçi çalıştıran yerlerin belli sayıda engelli personel alma zorunluluğu var ama ne belediyeler ne de devlet almaz. Burada bir terslik var. Yaradılanı yaradandan ötürü seveceksin fakat sonra yaradılana hiç bakmayacaksın. Bu kendi kendine yalan söylemektir. Biz varız, biz kardeşiz ve kardeşçe yaşamak zorundayız. Biz görevde olduğumuz sürece sizin iş güvenceniz biziz. Hiç kimse endişelenmesin. Biz insanları seviyoruz. Önce insan diyoruz. Hepimiz kardeşiz ve bunu da sonsuza kadar devam ettiririz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan sevdası
Vatan sevdası - 6 ay Önce

Odunpazarı belediye başkanı ilk öncede terör desdekçilerinide çatısının altında barındırmasın hala bir açıklamada yapmadı kamaoyu vicdanıda rahatsız hala

SIRADAKİ HABER