alexa

banner912

banner766

EOSB Başkanı Küpeli'den iki önemli açıklama

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir’de hızlı tren setlerinin yapılması isteği ve TÜLOMSAŞ'la TÜDAMSAŞ ve TÜVASAŞ'ın birleştirilmesi gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 10.01.2020, 23:59 14.01.2020, 14:09 ABONE OL: google news
EOSB Başkanı Küpeli'den iki önemli açıklama

EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir’de hızlı tren setlerinin yapılması isteği ile ilgili, “Gidip Ankara’ya biz Eskişehirliyiz, bu işi çok seviyoruz, bu iş Eskişehir’de yapılsın dediğimiz zaman kuru taleplerle bu iş olmuyor biliyoruz ve bir karar aldık. Bununla ilgili bir fizibilite çalışması yapılacak” dedi. Küpeli, “Bu konuda ciddi çalışmamız var. Geçtiğimiz günlerde oda ve kurum başkanları ile bir toplantı yaptık, gündemimiz sadece buydu. Biz neler yapabiliriz konuştuk. TÜLOMSAŞ’da hızlı trenin yapılması hepimizin arzu ettiği bir durum. Bununla ilgili biz başka bir şey de yapalım dedik. Gidip Ankara’ya biz Eskişehirliyiz, bu işi çok seviyoruz, bu iş Eskişehir’de yapılsın dediğimiz zaman kuru taleplerle bu iş olmuyor biliyoruz ve bir karar aldık. Bununla ilgili bir fizibilite çalışması yapılacak. Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesi bunun bütçesini ortak karşılayacak. Hızlı trenin setlerinin Eskişehir’de yapılmasının katkıları neler olabilir, bizim başka illerden avantajımız nelerdir gibi başlıklarla bir çalışma yapılacak. Somut bilgi ve belgelerle gittiğimiz zaman karşımızdakini ikna edebiliriz. Biz çok istiyoruz, adımız Eskişehir, bu bizde olsun bununla bir yere varamıyorsunuz. Bilimsel verilerle insanların hayır diyemeyeceği verilerle gidersek başarılı olma ihtimalimiz var. Bu işin ciddi bir bütçesi var. Bu işle ilgili verilen rapor başkaları tarafından dikkate alınacak bir kurum olsun istiyoruz. Biz Eskişehir’in artılarını mutlaka anlatacağız, neden burada yapılmalı diye anlatmalıyız ki insanlar da buna ikna olsunlar. Biz bunların hepsini somut olarak anlatmak istiyoruz” diye konuştu.

Küpeli, geçtiğimiz günlerde Eskişehir Ekspres'in de duyurduğu, Eskişehir'de kurulu TÜLOMSAŞ, Sakarya'da kurulu TÜVASAŞ ve Sivas'ta kurulu TÜDAMSAŞ'ın birleştirileceği iddialarıyla ilgili olarak da "Bir şey daha duyduk, Sivas’taki, Sakarya’daki, Eskişehir’deki fabrikaların birleşimi konuşuluyor. Bugün TÜLOMSAŞ genel müdürümüze sordum. Bu durumun yıllardan beri konuşulan bir şey olduğunu ifade etti" dedi. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@