alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

EOSB'DEN SANAYİCİYE VİZYON TOPLANTISI

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen ve Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sadi Uzunoğlu ve Yatırım Finansman Türev Ürünler Müdürü Nuri Sevgen’in ‘Finansal Piyasaları Değerlendirme’ toplantısı Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ekonomi 22.03.2019, 21:58 23.03.2019, 15:45 ABONE OL: google news
EOSB'DEN SANAYİCİYE VİZYON TOPLANTISI

Toplantının açılış konuşmasını yapan EOSB Başkanı Nadir Küpeli, vizyon toplantıları ile sanayicilerin ufkunu genişletmeyi hedeflediklerini belirterek, “Bizim EOSB olarak bugün, bu semineri yapmaktaki amacımız, sanayicilerimiz üreticilerimizin sahip olduğu şirketlerinin finansal pozisyonlarını nasıl yönlendirmeleri gerektiği hususunda bir bilenden fikir almalıdır. Biz OSB yönetimi olarak fiziki alanlarda yapmakta olduğumuz yatırımlarla sizlere sorunsuz alt yapı alanları açmakla görevliyiz. Bunun yanında vizyon toplantılarıyla da ufkunuzu genişletmek istiyoruz” diye konuştu. 

"Parayı koruma dönemi"

Panelin ilk konuşmacısı olan Prof. Dr Sadi Uzunoğlu, BDDK tarafından açıklanan aylık bülten verilerine göre bankacılık sektörünü 2013 yılından günümüze kadar değerlendirerek başladığı sunumunda, “Her döviz yükselişinde aynı şeyler yaşanıyor. Çok sisli bir hava var. Şirketler kredilerini yeniden yapılandırarak şirketlerini ayakta tutmaya çalışıyor. Sermaye bellidir, alabileceğimiz riskler bellidir. Bu dönem risk alınacak bir dönem. Ben nasıl para kazanırım… Hayır para kazanma dönemi değil, parayı koruma dönemi. Ben bugün şu anki durumumu koruyabiliyor muyum? Herkes kazanamaz. Biri kazanır diğeri kaybeder. Hepimiz aynı anda kazanamayız, o zaman bizim kaybetmememiz lazım. Kaybetmemek için de şirketlerinizdeki risk yönetimi konuları önemli. Riskin nasıl yönetileceği mutlaka öğrenilmeli” dedi.

"Parasal değerler bir günde değişiyor"

Panelin ikinci konuşmacısı Dr. Nuri Sevgen de, piyasa yatırımları ve riskleri yönetme stratejileri ile ilgili sunumunda, “Risklerimiz var korkuyoruz. Fakirleşiyoruz her şeyden önce. Nerede hata yaptığımızı bilmemiz gerekiyor. Kayıptan kaçınma duygusu diye bir şey var. Elinizde olan bir şeyi kaybetmek en rahatsız edici şeydir. 100 yıllık hareketin dört katını on yılda yaşadık. İnanılmaz bir dünyadayız. Bu dünya bize çok sıkıntılı bir dönem yaşatıyor. Artık dünyada her şey oynak olmaya başladı. Bir günde oynuyor değerler” diye konuştu. ESKİŞEHİR EKSPRES

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:10
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@