alexa

banner912

banner766

ERİAD öncülüğünde salgının ekonomi üzerindeki etkileri değerlendirildi

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin Zoom platformunda gerçekleştirdiği toplantıların bu ay konuğu İş Yatırım A.Ş. Eskişehir Şube Müdürü Çağdaş Serment oldu.

Ekonomi 25.01.2021, 12:59 25.01.2021, 18:09 ABONE OL: google news
ERİAD öncülüğünde salgının ekonomi üzerindeki etkileri değerlendirildi

“2021 Yılı Ekonomik Öngörüler ve Stratejiler” başlığıyla gerçekleşen söyleşide Çağdaş Serment, Covid19 öncesi ve sonrası ekonomi piyasasında gerçekleşen değişimler ve piyasaların gelecek tahminleri üzerine katılımcıları bilgilendirdi.

Küresel büyümenin ABD ve Çin’e entegre olan ülkelerde daha fazla hissedilir olacağını belirten Serment, Türkiye’nin ihracat ve ithalat sürecinde Avrupa’ya entegre olması sebebiyle bu büyüme oranlarının daha kısıtlı gerçekleşeceğini söyledi. Covid19 küresel salgın sürecinde bozulan temel dengelerin düzelmesinin zaman alacağına vurgu yapan Çağdaş Serment “Yeni ekonomik yönetimi döneminde portföy girişleri ile Hazine ve bankaların yurtdışı borçlanmalarında artış güvenin yeniden tesis edildiğini gösterse de eski seviyelere ulaşmak 4-5 sene alacak.” dedi. Salgın sürecinde en çok zararı gören hizmet sektörünün ise en zor toparlanacak sektör olduğunun altını çizen Sermet, gıda fiyatlarında devam edecek artışı sonucu sosyal yaşamda insanların dışarıda yeme, eğlence alışkanlıklarının da değişeceğini ve enflasyonun en çok gıda fiyatlarında hissedileceğini söyleyerek yasakların kalkması sonrası sektörün piyasaya dönüşte 3/1 oranında kayıp yaşayacağını belirtti.

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin iş dünyasının ve ekonominin önemli konularını, uzmanları ile analiz ettiği toplantıların yeni konu ve konuklarla devam edeceği belirtildi.
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 04 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@