banner804

banner766

Son Dakika

Eskişehir-Arnavutluk arası ticari köprüler atılıyor

Türk-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Erinda Zhupani ve beraberindeki heyet, ESO Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Ziyarette konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Arnavutluk ve Eskişehir arasındaki ilişkilerinin geliştirilmesi için Genel Sekreter’e önemli bir iş birliği çağrısında bulundu.

Ekonomi 19.07.2018, 14:15 09.01.2020, 04:17
Eskişehir-Arnavutluk arası ticari köprüler atılıyor

Ekonomik ilişkilerin ilerlemesi yönünde atılacak adımlardan birinin Arnavutluk’un ithal ettiği bazı ürünlerin Eskişehir’den karşılanabileceğine vurgu yapan Kesikbaş “Ülkenize ithal edilen ürünlerin listesini bizlere ulaştırışsanız biz de bu alanda bir değerlendirme yapıp söz konusu ürünlerin bir kısmını şehrimizden temin edebiliriz. Çünkü şehirimizdeki sanayi yapısı çok farklı alanlarda üretim yapma kabiliyetine ve hızına sahip. Ayrıca karşılıklı alım heyetleri ve yüz yüze iş görüşmelerini organize edebiliriz. Bu noktada her türlü işbirliğine açığız” dedi. 

Türk-Arnavutluk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Erinda Zhupani ise ESO Başkanı Kesikbaş ve Yönetim Kurulu Üyelerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek, “Sizlerle işbirliği yapmayı çok isteriz. Bu ilk ziyaretimizde Türkiye’deki odaların işleyiş şekillerini incelemek, başarılı örnekleri görmek ve işbirliği imkânlarını değerlendirmek için bu gün ESO’yu ziyaret ettik” diye konuştu. 

Ülkesinin 2019’da AB ile üyelik müzakerelerine başlayacağını açıklayan Genel Sekreter Zhupani, “Bu durum ticaret yapmak isteyenler için önemli bir avantaj. Ülkemiz özellikle orta büyüklükteki yatırımlar için ciddi fırsatlar sağlıyor. Tarım, gıda, yapı malzemeleri ve turizmin sektörleri dâhilinde ticaret potansiyeli mevcut” dedi. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:01
Öğle 13:08
İkindi 16:56
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@