ESKİŞEHİR'DE 140 BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından daha önce duyurulan bekçi alımları ile ilgili yeni bir açıklama yayınlandı. Toplamda 8 bin, Eskişehir'de ise 140 bekçinin alınacağı süreçle ilgili gelişme haberimizde.

ESKİŞEHİR'DE 140 BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

İçişleri Bakanı Soylu, 8 bin bekçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Bu istihdamın kapsamında Eskişehir'de 140 bekçi alınacak. Bakanın açıklamasının ardından Polis Akademisi tarafından da bekçi alımı için resmi açıklama geldi. 

Söz konusu istihdam hakkında, önümüzdeki günlerde gelişme olabileceği tahmin ediliyor. Bekçi alımı için başvuru tarihi ve şartları, Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden duyurulacak

Kurum tarafından 4 Mart tarihinde yapılan açıklamada, “772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak 81 İl Valiliğinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 8.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin yeşildağ
Ersin yeşildağ - 3 ay Önce

Ak partiye bayrak asanlar alınırr

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

İş arıyorum yardımcı olurmusunuz bende bekçi olabilirim teşekkür ederim 0539 382 24 17 ararsanız sevinirim

SIRADAKİ HABER