ESKİŞEHİR'DE BELGESİZ KUAFÖR KALMAYACAK

Eskişehir Berberler Kuaförler Güzellik ve Dövmecilik Salonu İşletmeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fethi Özkara, 14 Ocak’ta yürürlüğe giren ‘Çıraklık Eğitimi Uygulaması Yapılmayan’ meslek dallarında mesleki belgelerin verilmesine yönelik yönetmelikle ilgili açıklamalarda bulundu. Özkara, “Ustalık ve kalfalık belgesi olmayan meslektaşlarımız için 15 Mayıs Çarşamba günü odamızda kapsam dışı sınavlar yapılacaktır” dedi.

ESKİŞEHİR'DE BELGESİZ KUAFÖR KALMAYACAK

Özkara, “14 Ocak 2008 tarih ve 26756 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren "Çıraklık Eğitimi Uygulaması Yapılmayan" meslek dallarında mesleki belgelerin verilmesine ilişkin yönetmelik çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları tarafından 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun çıraklık eğitim uygulaması kapsamı dışında kalan  kapsam dışı meslek dalı olarak kabul edilen manikür, pedikür ve ağdacılık, kalıcı makyaj, masaj alanlarında çalışmakta olup ustalık ve kalfalık belgesi olmayan meslektaşlarımız için 15 Mayıs Çarşamba günü odamızda kapsam dışı sınavlar yapılacaktır” dedi.

"Son kayıt tarihi 10 Mayıs": Özkara “Son kayıt tarihi 10 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar olup belgesi olmayan üyelerimiz bu sınavlara katılıp belgelerini alabilirler. Ayrıca meslektaşlarımız bu belgeleri alarak mesleki bilgi ve beceri düzeylerini bir kat daha arttırmış olacaklar. Meslekteki yeniliklere katılarak meslektaşlarımız kendilerini geliştirmiş olacaktır. Tüm meslektaşlarımızın bu sınavlara katılıp meslekte ilerlemelerini bilgi ve becerilerinin artmalarını istiyoruz belgesiz meslektaşımız kalmasın istiyoruz” diye konuştu. 

banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508