Eskişehir'de bin kişi işe alınacak

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile Eskişehir'de bin kişinin işe alınacağı duyuruldu.

Eskişehir'de bin kişi işe alınacak

İŞKUR’un istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde iş bulamayan veya istihdamında zorluk çekilen işsizlerin, çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek adına düzenlediği TYP kapsamında toplam binr 733 kişiye istihdam sağladı. Devam eden programlara ilave olarak Eskişehir’de bulunan 23 kamu kurum ve kuruluşlarında, kamusal alanların temizliği alanında istihdam edilmek üzere toplam 1000 kişilik daha TYP düzenlenecek. 

“Müracaatlar başladı”: Düzenlenecek TYP programlarına başvurular bugün itibarı ile başladı. 14 - 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasından, ilçelerde, beldelerde Kaymakamlık ve Belediyelerde bulunan İŞKUR hizmet noktalarından veya İŞKUR'un web sitesi www.iskur.gov.tr adresinden alınacak. TYP’ye başvuracak katılımcıların, İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise ve açık öğretim hariç), emekli ve malul aylığı almamaları gerekmekte. Ayrıca 23 Kamu kurum ve kuruluşunda düzenlenecek TYP'lerde bir kişi, yalnızca bir kamu kurum ve kuruluşuna başvuru yapabilecek. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP'lere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi(ADNKS) üzerinde, bir hanede bulunan ve şartları uyan bütün kişiler başvuru yapabilecek, ancak bir haneden yalnızca bir kişi TYP katılımcısı olabilecek. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 17:23
banner544
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fumda genç
Fumda genç - 6 ay Önce

Handa oturuyom

zúlfikar ali toy
zúlfikar ali toy - 6 ay Önce

Ben gelirim hemen

Zeyit ileri
Zeyit ileri - 6 ay Önce

Yaş şartı aranıyor mu.bu sadece ildiler içinmi çalışanlarda muracat ede bilirmi.

Erhanyaylar
Erhanyaylar - 6 ay Önce

25senedir işkur beni adam gibi bi işe yollamadı ki

Şükrüye karakaya
Şükrüye karakaya - 5 ay Önce

Hayırlısıyla

Kenan açıl okullar içinde olur çalışmam lazım 5kişiye bakmam lazım şeklinde ihtiyacım var inşallah cagırırlar
Kenan açıl okullar içinde olur çalışmam lazım 5kişiye bakmam lazım şeklinde ihtiyacım var inşallah cagırırlar - 5 ay Önce

İnşAllah çağırırlar 05454491902 işecokihtiyacımvar okulda olur 5kişiye bakmam lazım mümkünse

SIRADAKİ HABER

banner507

banner508